Günümüzde içecek olarak en fazlaca tüketilen ve bilhassa et benzer biçimde yemeklerin yanına içilen Şalgamın yanına ne gider konusunu bugün inceleyeceğiz. Şalgam bildiğiniz gibi ki siyah havuçtan elde edilmektedir ve hem acılı hem de acısız benzer biçimde çeşitleri bulunuyor. Fakat en fazlaca tercih edileni acılısı oluyor ve bilhassa et yemeklerinde kebaplarda acılı şalgam daha güzel gidiyor.

Izgara yada Tencerede Balık Çeşitleri 

Hem balık türlerinde hem de ızgara benzer biçimde yemekler yapacağınız süre yanına kesinlikle acılı şalgam tercih etmelisiniz. Güvenilir olun bu şekilde menünüz daha leziz hale gelecektir. Eğer acılı sevmiyorsanız heralde de acısız olanını tercih edebilirsiniz.

Kebap Çeşitleri

Et döner olsun , cağ kebabı olsun , beyti kebabı yada adana kebap bunların yanlarına gidebilecek en güzel içecek içeceği şalgam oluyor. Bilhassa doğu taraflarında bu biçim yemekler yapıldığı süre içecek olarak kesinlikle şalgam tüketilir.

Pişmemiş Köfte

Her yerde zevkle yenen hem etli hem de etsiz olarak meydana getirilen pişmeden köftenin yanına da acılı şalgamı seçebilirsiniz. Düzgüsel de pişmeden köftenin yanına Ayran tercih ederler fakat aslolan pişmeden köfte ile giden içecek şalgam suyu oluyor.

Lahmacun, Pide

Pide yada lahmacun yaptığınız süre içecek için Ayran yerine şalgam suyunu seçmeniz daha doğru olacaktır. Bundan dolayı şalgamı tercih ederseniz bir de acılı olursa o süre yiyeceğiniz lahmacunun tadını daha iyi almış olmuş olursunuz.

Kokoreç

Türk kültürüne özgü olan kokoreç günümüzde her yerde zevkle yenen yiyeceklerden birisi oluyor. Bilhassa kokoreç’in yanına bir de acılı şalgam seçimi yapmış olursanız o süre bu iki lezzet birleşince ortaya mükemmel lezzet çıkmış olur.

Ciğer Tencere

Ciğer tencere yemeği yaptıysanız o süre bu yemeğin lezzetini arttırmak ve aynı süre da vitamin dolu bir içecek arıyorsanız o süre en iyi seçim dostlar şalgam suyu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir