Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonunda yarı final eşleşmeleri bugün oynanan iki karşılaşmanın arkasından belli oldu. Futbol severler yarı final hangi takımların eşleştiğini, maçların nerede ve ne vakit oynanacağını araştırıyor.

Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonunda sona yaklaşılıyor. Dün oynanan iki karşılaşmanın arkasından iki İspanyol ekibi adını yarı finale yazdırmıştı. Villarreal ve Real Madrid, Alman ve İngiliz rakiplerini saf dışı bırakarak yarı finalde oynamaya hak kazanmıştı.

Bugün oynanan iki karşılaşmanın arkasından eşleşmeler belli oldu.

Yarı final eşleşmeleri iyi mi oldu?

Yarı final eşleşmeleri için kura çekimi gerçekleştirilmiyor. Çeyrek final, yarı final ve final rotası aynı anda belirleniyor. Yarı finalde Çeyrek final 2 ve Çeyrek final 1 gruplarındaki rakipler eşleşiyor.

Villarreal, yarı finalde Benfica’yı eleyen Liverpool ile eşleşirken Real Madrid, bir başka İngiliz temsilci Manchester City ile eşleşti.

Yarı final maçları ne vakit oynanacak?

Şampiyonlar Ligi 2021-22 sezonunda yarı final maçlarının ilk ayağı 27 Nisan 2022 tarihinde oynanacak. Rövanş karşılaşmaları ise 4 Mayıs 2022 tarihinde oynanacak.

Emery‘nin Villarreal’i bu sürem kayda kıymet bir başarı göstererek sırasıyla Juventus ve Bayern Münih’i eledi ve yarı finale terfi etti.

Real Madrid ise kuvvetli rakipleri Paris Saint-Germain ve Chelsea’yi emekli olmaya yaklaşan yıldızlarının muhteşem performansıyla geçmeyi başararak yarı finale ulaştı.

Daha çok futbol içinde ne olduğu keşfedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir