Samsung cep telefonu kullanıcılarından birisiyseniz eğer makalemiz sizler için bulunduğunu anlayacaksınız. Akıllı telefonlar günümüzün mühim teknoloji aletlerinden birisi olmaktadır. Teknik olarak problem yaşanabilir kimi zaman yüklediğiniz uygulamalar telefonunuzun kilitlenmesine kullanılamaz hale getirmesine sebep olmaktadır. Format atma ve resetleme işlemi buraya devreye giriyor telefonunuzda yapacağınız format işlemi ile eski haline döndürebilirsiniz.

Samsung Cep Telefonu Format Atma

1. Yöntem
Kolay kısa yollardan birisi telefonunuz açık durumdayken *2767*3855$ tuşlarına basmanız kafi olacaktır. Ekranınızda yabancı dilde yazılar gelip bir kaç saniye içersinde format işlemi başlatılır. Kapanıp açılacak olan cep telefonunuzun kullanımına yönelik yapınak ayarlarıda eski haline dönecektir dilini ve ayarlarını yeniden ayarlamanız gerekecektir.

2. Yöntem
Telefonunuz açılmıyorsa kapalı durumdayken format atma yöntemini anlatacaz. Kapalı olan Samsung telefonunun ortadaki menü tuşuna basılı tutarak açma tuşuna bastığınızda wipe data seçenekleri karşınıza gelecek. Factory reset olanı seçip reboow now işaretleyip format işlemini başlatabilirsiniz.

İki yöntemde başarısız olursa servise götürerek baktırabilirsiniz içindeki parçalardan problem yaşanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir