Yaşam standardını büyük seviyede düşüren ve kişinin ağrıdan kıvranmasına yol açan durumların başlangıcında şüphesiz basur gelmektedir. Genetik faktörler başta olmak suretiyle pek oldukca değişik niçin dolayısıyla kişide oluşma eğilimi içinde olan basur, kişinin yediği içtiği gıdalar dolayısıyla nüks edebilirken bu nedenler dolayısıyla büyük seviyede hayatınızı sekteye uğratmaktadır. Ansızın gelen ağrısı ve bununla beraber gelen patlaması dolayısıyla kişinin büyük seviyede problemler çekmesine destek olan basuru, bu yöntem ile yok edebilir hem de basurunuzu naturel yollarla tedavi edebilirsiniz. İşte basuru naturel yöntemlerle yok etmenin o olağanüstü yolu…

(*5*)Basuru yok ediyor, sağlığa kavuşturuyor

Basur problemi kişinin yaşamını büyük seviyede sekteye uğratan durumların başlangıcında gelirken, basuru tedavi etmek için bulunan birbirinden değişik naturel yöntemler bulunmaktadır. Bu naturel yöntemlerden bir tanesi de şüphesiz patlıcan sapıdır. Patlıcan sapının içinde bulunan bileşenler, tertipli ve doğru tüketimin yapılmasının peşinden basur problemini kısa süre içinde çözerken aynı süre kişinin sıhhatli bir yapıda olmasına destek oluyor. Nerede ise hepimiz patlıcan yemeği yaparken patlıcanların sapını çöpe atıyorken esasında patlıcanların sapları büyük bir şifa kaynağına dönüşüyor. İçeriğindeki bileşenler kişinin sıhhatli bir yapı içinde olmasına destek olurken kişinin oldukca daha kaliteli bir yaşam sürmesine destek oluyor.

Patlıcan

Meydana getirilen çeşitli araştırmalar sonucunda patlıcan sapı suyunun tertipli ve kafi oranda tüketilmesi kişinin basur problemini kısa süre içinde çözerken hem de kişinin sıhhatli bir yapı içinde olmasına destek oluyor. Patlıcan saplarının kaynatılıp suyunun içilmesi kişide büyük seviyede sıhhat uyandırmaya destek olurken hem de basur problemini son aşama kısa süre içinde çözülmesine de destek oluyor. Basur probleminin tedavisinde uygulanan lazer ya da ameliyat haricinde naturel bir tedavi türü olan patlıcan suyunu tertipli olarak uygulamanız sonucunda basur probleminizin kısa süre içinde çözüleceğini görmüş olacaksınız.

(*5*)Patlıcan kürü nasıl hazırlanmış olur?

Malzemeler;

 • 10 patlıcan sapı
 • 12 bardak su
 • Yarım limonun suyu

Yapılışı;

Patlıcanların saplarını bir bıçak yardımıyla güzelce soyun. Soyma işlemini tamamladıktan sonrasında sapları ve kabuklarını uygun bir tencerenin içine koyun. Patlıcan saplarını ve kabuklarını tencerenin içine koyduktan sonrasında tencerenin içine 12 bardak kadar suyu ilave edin. Su ilavesinin peşinden ocağı yakın ve patlıcan saplarının fokurdamasını sağlayın. Kaynama sürecinin tamamlanmasının peşinden patlıcan suyunun iyice demlenmesini sağlamak amacıyla ocağın altını kısın ve ortalama olarak 10 dakika kaynatın. Bu süre zarfında tencerenin kapağının kapalı olması gerekmektedir. Kaynayan ve demlenen patlıcan suyunu hazır hale getirdikten sonrasında suyunu uygun bir bardağın içine alın ve suyun ısısının düşmesini sağlayın. Soğuduktan sonrasında içine yarım limonun suyunu ilave edin. Limon suyunu ekledikten sonra kürünüz hazır hale geliyor.

Video: 5 GÜNDE HEMOROİD BİTİYOR -PATLICAN SAPI KÜRÜ -BASUR TEDAVİSİ

https://www.youtube.com/watch?v=j6pD-5cNG1kVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: 5 GÜNDE HEMOROİD BİTİYOR -PATLICAN SAPI KÜRÜ -BASUR TEDAVİSİ (https://www.youtube.com/watch?v=j6pD-5cNG1k)
(*5*)Patlıcan kürü ne kadar süre içilmeli?

Basur problemini kısa süre içinde geçirmeye destek olan patlıcan kürünün tertipli olarak tüketilmesi son aşama önemlidir. Patlıcan kürünü günde 2 bardak kadar tüketebileceğiniz şeklinde, patlıcan kürünü 5 gün süresince tertipli olarak tüketebilirsiniz. Bu süreç zarfında basur problemini nüks etmesine niçin olacak acı biber, pul biber, domates, turşu şeklinde gıdaların tüketilmemesi son aşama mühim olan durumların başlangıcında gelmektedir. 5 gün kadar patlıcana kürünü uygulamanızın peşinden 5 günlük sürecin sonrasında beslenmenize devam edebilir sadece, basur problemini hızlandıracak gıdaları tüketmemeye ya da kontrollü tüketmeye itina göstermeniz son aşama önemlidir.

Patlıcanın yararları

Patlıcan, sıhhat açısından oldukca yararlı bir sebzedir. Aşağıdaki şeklinde birçok faydası vardır:

 • Patlıcan, yüksek oranda lif ihtiva eder ve bu da tertipli bir sindirim sistemine destek verir.
 • Patlıcan, yüksek oranda potasyum ihtiva eder ve bu da kan basıncını düzenlemeye destek verir.
 • Patlıcan, yüksek oranda antioksidan ihtiva eder ve bu da vücudu özgür radikallerden koruma ve hücrelerin yaşlanmasını yavaşlatma şeklinde yararları vardır.
 • Patlıcan, yüksek oranda C vitamini ihtiva eder ve bu da bağışıklık sistemini güçlendirmeye destek verir.
 • Patlıcan, yüksek oranda demir ihtiva eder ve bu da vücutta oksijen taşımaya destek verir ve anemi (demir eksikliği) riskini azaltır.
 • Patlıcan, yüksek oranda B6 vitamini ihtiva eder ve bu da stresi azaltmaya destek verir ve sinir sistemini sağlamlaştırır.
 • Patlıcan, yüksek oranda magnezyum ihtiva eder ve bu da kalp sağlığını koruma ve kas kramplarını azaltma şeklinde yararları vardır.
 • Patlıcan, yüksek oranda kükürt ihtiva eder ve bu da cilt sağlığını koruma ve saç dökülmesini azaltma şeklinde yararları vardır.
 • Patlıcan, yüksek oranda folat ihtiva eder ve bu da hamilelik esnasında bebeğin gelişimine destek verir ve kalp sağlığını korur.
 • Patlıcan, yüksek oranda karbonhidrat ihtiva eder ve bu da vücudun enerji seviyesini yükseltir.

Sadece, patlıcanın yüksek oranda sodyum içerdiğini de ihmal etmeyin. Bu yüzden, patlıcan tüketirken sodyum tüketiminizi düşük tutmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir