Sarımsak ve bal çok eski çağlardan beridir kullanılan iki üründür. Özellikle faydaları bakımından tıpta çok kullanılmışlardır. Sarımsak eski dönemlerde doğal bir antibiyotik olarak kullanılmış bir üründür. Pek çok hastalığa şifa olan sarımsak ile balın karışımı inanılmaz sonuçlar doğurmaktadır. Geçmiş dönemlerden bugüne pek çok alanda kullanılan bu iki ürün ayrı ayrı birbirinden faydalıdırlar. Her ikisi de insanlar için vazgeçilmez bir konumdalar. İkisinin karışımı ise ortaya bambaşka bir şey çıkarmaktadır. Tüketen herkes memnun kalmaktadır. Üstelik vücut direncini inanılmaz arttırdığından hastalanma ihtimalini de çok düşürmektedir.

Havaların soğuması hiç kuşkusuz hastalıkların (nezle, grip, soğuk algınlığı, enfeksiyonlar vs.) habercisidir. Soğuk havalarla direnci düşen vücut savunmasız kaldığından hastalıklara açık hedef haline gelmektedir. Bunun için yediğimize ve içtiğimize son derece dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu hastalıklara zamanında bal ve sarımsak gibi doğal ürünlerle müdahale edilmiştir. Ancak sarımsakla balın karışımı daha çok faydalıdır. Vücudu koruma kalkanı misali tüm dış uyaranlara karşı korumakta ve direncini arttırmaktadır. Peki, sarımsaklı bal kürü nasıl yapılır? Bu iki mucizevi ürünün faydaları nelerdir? İşte detaylar…

Sarımsaklı balın ne gibi faydaları vardır?

Sarımsak doğanın bizlere sunduğu en özel ürünlerden birisidir. Hemen hemen her yerde kullanılan sarımsak, tarihin her döneminde kullanılmıştır. Özellikle eski çağlarda doğal bir antibiyotik olarak kullanılmıştır. Geçmişten günümüze önemini hiç yetirmeden gelen sarımsak, bilimsel araştırmalara konu olmuştur. Bilim adamlarının elde ettiği sonuç ise çok ilginçtir. Sarımsak tüm halinden ziyade ezilince daha faydalı ve yararlı olmaktadır. Onun için sarımsak ezilip balla karıştırılınca faydası iki katına çıkmaktadır. Vücut direncini arttırmakta ve bağışıklığı güçlendirmektedir. Kısaca faydalarına bakacak olursak;

Sarımsak ve bal karışımı

  • Vücudu dinç tutar.
  • Sigaranın oluşturduğu hasarları onarır.
  • Kolesterolü düşürmektedir.
  • Kansere karşı vücudu savunmakta ve kanserle savaşmaktadır.
  • Böbrek taşlarının düşürülmesinde çok önemli rol oynamaktadır.
  • Soğuk algınlığı, nezle ve çeşitli enfeksiyonlara karşı tam koruma sağlamaktadır.
  • Bağışıklığı güçlendirmektedir.

Sarımsaklı balın faydalarından bir kaçı bu şekildedir. Ancak pek çok hastalığı ortadan kaldırmakta aktif rol oynamaktadır. Balda sarımsakta kanserin düşmanı olduğundan kansere karşı vücudu korumakta ve kansere karşı savaşmaktadırlar. Pek çok hastalığın vücuda bulaşmasını engellemektedirler. Bununla beraber sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı (toksin) maddelerin oluşturduğu hasarları onarmakta ve yenilemektedir. Özellikle ciğerlerin daha düzgün çalışmasını ve kan akışının sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlamaktadır. Ayrıca vücutta biriken tüm zararlı maddelerin dışarı atılmasına katkı sağlamaktadır. Sarımsaklı balın daha bir sürü faydası bulunmaktadır. Bağışıklığı güçlendirmekte ve grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıkları da engellemektedir. Peki, bu kadar faydası olan sarımsaklı bal kürü nasıl yapılmaktadır?

Video: Bal ve sarımsak karışımı nasıl hazırlanır?

https://www.youtube.com/watch?v=K1pY8yYNuFoVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Bal ve sarımsak karışımı nasıl hazırlanır? (https://www.youtube.com/watch?v=K1pY8yYNuFo)

Sarımsaklı bal kürü nasıl yapılır?

Öncelikle işe sarımsakları küçük küçük doğrayarak başlıyoruz. Bunun için ortalama olarak 3 diş sarımsak yeterlidir. Sarımsakları iyice doğrayıp ezdikten sonra bir kaşık bal ilave edip iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı her gün yapmak mümkündür. Tamamen doğal olduğundan hiçbir zararı olmayacaktır. Bu kürü düzenli kullandığınızda enerjinizin çok yükseldiğini ve değişimlerin meydana geleceğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir