Yeni telefon satın almak isteyen kişilerin aklındaki en mühim mevzu, şarjı uzun giden telefonlar bulmaktır bundan dolayı kullanırken şarjın çabucak bitmesi oldukça sinir bozucu bir durumdur. Kimi zaman mühim işlerimiz olduğunda telefonumuzu uzun süreler kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Şarjın acele bitmesi böylesi durumlarda istediğimiz şeyleri yapamamamıza niçin olur ve hoşnutsuzluk ortaya çıkar. Her telefon tüketicilerine değişik değişik deneyimler sunmaktadır. Bu farklılığı şarj performanslarında da görmekteyiz Bazı model telefonlar şarj performansı mevzusunda diğerlerini geride bırakarak en iyiler arasına girmeyi başarmışlardır.

Xiaomi Redmi 9c

Xiaomi Redmi 9c

Şarj mevzusunda etkisinde bırakan performans gösteren telefonlardan birisi Xiaomi Redmi 9c’dir. Kendi fiyatına yakın telefonların içinde şarj performansında en iyilerden birisi olan bu telefon vasıtasıyla ortalama olarak 167 saat müzik dinleyebilirsiniz ve 21 saat süresince da aralıksız video seyredebilirsiniz. Bu sayıları göz önünde bulundurduğumuzda ürünün ne kadar kuvvetli bir sarj kabiliyetinin bulunduğunu görmekteyiz. Bu pozitif yönde özelliği cihazın pil ömrüne de katkıda bulunmaktadır bundan dolayı aleti ne kadar azca şarja takarsanız pil ömrü o denli uzun olacaktır.

Poco X3 Pro

Poco X3 Pro

Oldukça fazla malum bir marka olmamasına karşın Poco X3 Pro ise şarj mevzusunda oldukça sağlam bir performans gösteren bir öteki telefondur. Bu telefonu bilen kişiler de telefonun şarj mevzusundaki kalitesi yardımıyla bilmektedirler. Kaliteli bataryası yardımıyla Poco X3 Pro, kullanıcısına neredeyse günün tamamında kesintsiniz kullanım sözü veriyor. Bunun haricinde da 110 saat müzik dinleyebilirsiniz ve ortalama 18 saat de video seyredebilirsiniz. Type-C girişine haiz olduğundan süratli şarj desteğine haiz olan bu telefon, kullanıcılarına gün içinde daha uzun edinim sunmaktadır.

Samsung Galaxy M12

Samsung Galaxy M12

Şarj mevzusunda dayanıklı ve kuvvetli olan telefonlar kervanına Samsung Galaxy M12’yi de eklememiz mümkündür. Uzun süreli pil ömrüne haiz olan bu ürün, tüm isteklerinizi karşılamasa da kendi fiyatına yakın olan ürünlerden daha uzun süre giden şarj deneyimi sunmaktadır. 5000 mAh batarya kapasitesine haiz olan bu aygıt, ortalama 50 saat konuşma süresi sağlamasının yanında, 92 saat müzik dinleme ve 19 saat video seyretme fırsatını kullanıcılarına sunmaktadır. Bu sayılardan yola çıkarak ürünün şarj mevzusunda hakkaten kaliteli bir yapısının bulunduğunu söylemek mümkündür. Type-C girişine haiz olan Samsung Galaxy M12, süratli şarj desteğine haizdir.

Realme C21

Realme C21

Bu mevzu hakkında ön plana çıkan bir öteki telefon da Realme C21’dir. Eğer hakkaten kısıtlı bir bütçeye haiz biriyseniz ve paranızla şarj mevzusunda en iyi olan telefonu almak istiyorsanız, Realme C21 tam da sizin istekleriniz doğrultusunda performans göstermektedir. 5.000 mAh batarya kapasitesine haiz olan Realme C21, neredeyse 1128 saat bekleme süresine haizdir. Fiyatıyla karşılaştırıldığında bu biçim bir şarj performansı göstermesi inanılmazdır. Bu biçim bir ürünü satın aldıktan sonrasında yalnız tek bigün değil, günlerce şarj problemi yaşamadan rahatça kullanabilirsiniz

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Piyasaya göz attığımızda şarj kalitesi bakımından en tepeye koyulmaya aday olan markalardan birisi de Xiaomi Redmi Note 10 Pro’dur. Kendi fiyatına yakın olan pek oldukça telefonu geride bırakan bu telefon modelinin batarya kapasitesi 5020 mAh olarak bilinmektedir. Sayısal verilere bakarak bu telefonun ne derecede kuvvetli bir şarj yapısına haiz bulunduğunu görebiliriz. 4G konuşmasında 36 saat pil ömrüne haiz bu telefon, düzgüsel olarak bekleme durumunda ise 624 saatlik bir pil ömrünü kullanıcılarına sunmaktadır. Bu sayılar göz önünde bulundurulduğunda sıkıntıya girmeden uzun süre kullanabileceğiniz söylenebilir. Ek olarak bu aygıt, Type-C girişine haiz olduğundan süratli şarj özelliğine haizdir.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Son yıllarda oldukça fazla popüler hale gelen Xiaomi modelleri, şarj mevzusunda adından söz ettirmeye devam ediyor. Xiaomi Redmi Note 9 Pro, modeli Xiaomi’nin kaliteli şarj performansı sunan modellerinden biridir. Uzun ömürlü bataryası pek oldukça kullanıcısı tarafınca övülen bu telefon modeli, 5020 mAh batarya kapasitesine haizdir. Bu bataraya kapasitesi, cihazın şarj mevzusunda ne kadar kaliteli bulunduğunu açık bir halde ortaya koymaktadır. Bunların haricinde, süratli şarj özelliğine haiz bu ürün, kullanıcılarına 33 saat aralıksız konuşma ve ortalama olarak 147 saat müzik dinleyebilme şansı veriyor. Doğrusu bu, 33 saat aralıksız konuşunca yada 147 saat müzik dinleyince şarjınızın tamamen biteceği anlamına geliyor.

Huawei P Smart 2021

Huawei P Smart 2021

Şarjı uzun giden telefonlar başlığı altına eklenebilecek bir öteki telefon da Huawei P Smart 2021’dir. Oldukça yeni bir model olan bu telefon, kullanıcılarına şarj performansı mevzusunda görkemli bir edinim sunmaktadır. Şarj kalitesi mevzusunda, kendi fiyat seviyesindeki öteki telefonların çoğuna nazaran daha iyi bir konumda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra batarya kapasitesi bağlamında bakıldığında cihazın 5.000 mAh batarya kapasitesine haiz olduğu görülmektedir. Bu cihazda ortalama 16 saat video izleyebilir ve ortalama 40 saate yaklaşan bir arama süresine haiz olabilirsiniz. Bu biçim sayılara bakıldığında gün içinde istenmeyen şekilde şarj problemi yaşamayacaksınız denilebilir. Ek olarak ürünün süratli şarj desteği de bulunmaktadır.

Samsung Galaxy M51

Samsung Galaxy M51

Elektronik aletler bakımından oldukça popüler olan Samsung, pek oldukça modelinde şarj konusunu önemseyen bir tutum içinde olmuştur. Samsung Galaxy M51 de şarj kalitesi bakımından kullanıcılarından pozitif yönde yorumlar alan bir aygıt olarak karşımıza çıkmaktadır. 7.000 mAh şeklinde inanılmaz derecede yüksek batarya kapasitesine haiz olan bu ürün, kullanıcılarına ortalama 64 saat 4G konuşma süresi ve 24 saat de web kullanımı sunmaktadır. Bunların yanı sıra video izlerken 34 saat, müzik dinlerken de ortalama 182 saat kullanabilmektesiniz. Bu biçim yüksek sayılar kullanıcıya daha rahat bir şarj deneyimi sunuyor. Ürün, USB Type-C girişine haiz olduğundan kullanıcısına süratli şarj desteği sunuyor ve bataryayı uzun süre koruyor.

Xiaomi Mi Note 10

Yukarda da bahsedilmiş olduğu şeklinde yeni modelleriyle telefon marketinde çığır açan Xiaomi, şarj mevzusunda ürünlerinin kaliteli olması için çaba göstermektedir. Xiaomi Mi Note 10, Xiaomi’nin şarj mevzusunda en iyi modellerinin başlangıcında gelmektedir. Uzun ömürlü batarya kalitesine de haiz olan bu ürün, 5260 mAh pil durumuna haizdir. İleri düzey batarya ve şarj özelliği sebebiyle kullanıcıları tarafınca daima pozitif yönde dönütler alan Xiaomi Mi Note 10, süratli şarj özelliğine de haiz olduğundan kullanıcıya daha oldukça kullanma şansı vermektedir ve ürünün oldukça sık şarjda kalmasının da önüne geçmektedir. Bunun haricinde da bu aygıt, bir kullanıcı için en tehlikeli sonuç endişelerden biri olan şarjın bitme korkusunu yaşamamasını sağlamaktadır.

Xiaomi Redmi Note 9s

Xiaomi Redmi Note 9s

Bir öteki Xiaomi modeli olan Redmi Note 9s modeli de oldukça kaliteli ve memnun kalınan bir batarya ömrüne haizdir. Kullanıcıları için uzun süreli şarj deneyimi ve kaliteli bir batarya deneyimi elde eden bu aygıt, şarjınızı tamamen bitirmeniz için aralıksız 33 saat konuşmanız, 17 saat video izlemeniz yada aralıksız 47 saat müzik dinlemeniz icap ettiğini anlatmaktadır. Hatta bu üç seçenekten birini seçip bunu deneyebilirsiniz. Bunun haricinde bu ürün süratli şarj özelliğine de haizdir. Bu özellik yardımıyla verimli kullanıma erişmektesiniz. Dahası, cihazın batarya kapasitesi 5020 mAh olarak belirlenmiştir. Bu kapasite, şarjı uzun giden telefonların içinde averaj bir değerdir.

Samsung Galaxy M31

Samsung Galaxy M31

Samsung da ürettiği değişik serilerde şarj ve batarya mevzusunda öbürlerinden geride kalmamış, oldukça iyi telefonlar üretmiştir. Şarj mevzusunda oldukça iyi performans gösteren telefonların içinde kabul edilen Samsung Galaxy M31, haiz olduğı 6000 mAh batarya kapasitesi yardımıyla öteki telefonlardan daha iyi konumda görülmektedir. Bu biçim özelliği yardımıyla kullananların kıvanç duyduğu bir ürün olarak anılmaktadır. Bunun haricinde ise en iyi şarj performansına haiz olan öteki telefonlar şeklinde süratli şarj destekleme özelliğine haizdir. Böylece ürünün batarya sağlığı korunmakta ve kullanıcılar için kaliteli bir edinim sunulmaktadır.

Samsung Galaxy M30s

Samsung Galaxy M30s

Samsung’un bir öteki modeli olan Samsung Galaxy M30s günlük hayatımızda yaşadığımız şarj problemine ilaç şeklinde gelen bir performans göstermektedir. Bunun haricinde pek oldukça telefonun yaşamış olduğu bir öteki kronik problem olan batarya sorununu da azaltmaktadır. Süratli şarj özelliğine haiz olması dolayısıyla bataryayı korumayı amaçlayan bu Samsung modeli, 6000 mAh pil gücüne haiz olmuş olması dolayısıyla da kendi fiyatına yakın seviyede olan rakiplerinin bir adım önüne geçmektedir. Ürünün ne kadar kaliteli bulunduğunu daha iyi idrak etmek için sayısal verilere de göz atmak daha doğru olacaktır. Bu bağlamda şarjınızı bitirmek için ortalama 29 saat video oynatma yapabilir, 50 saate yakın görüşme yapabilir yada 131 saatten fazla müzik dinlemeyi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir