İçindekiler

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Çorba denilince genel olarak en oldukça yapılanlar içinde sebze çorbası içeriyor. Şundan dolayı bu çorbanın hem kalorisi düşük hem de oldukça hafifçe bir çorba olduğundan dolayı ağır bir yiyecek yapıldığı vakit çorba olarak sebze çorbası tercih edilmektedir. Sebze çorbasının içine bezelye , fasulye , patates , havuç , kereviz , soğan ve kabak benzer biçimde her çeşit sebze girmektedir. Aynı vakit da hem yaz hem de kış ayında hazırlayıp sofralarınıza yer verebilirsiniz. Peki , sebze çorbasının yanına başka ne benzer biçimde yemekler yapabiliriz. O vakit gelin sebze çorbasının yanına gidebilecek en ideal yiyeceklere göz atalım.

Sebze Çorbasının Yanına Ne yapsam

Et Sote

Et sote Türk mutfağında en oldukça meydana getirilen ve sevilen et yemeklerinden birisidir. Bilhassa et sote çorbaların yanına oldukça yakışan yiyecek çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden yaptığınız sebze çorbasının yanına et sote tercih edebilirsiniz.

Tavuk Sote

Et sote yapmak istemeyen ev hanımları var ise bunun yerine alternatif çözüm olarak tavuk sote yapabilirsiniz. Tavuk sotenize kuru soğan , biber ve baharatlar ilave ederseniz daha güzel bir lezzet ortaya koymuş olmuş olursunuz.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı Türk mutfağında meydana getirilen hususi yiyeceklerden birisidir ve tek başına bile tüketilen lezzettir. Fakat sizler çorbanızın yanına pirinç pilavı tercih edecekseniz kesinlikle ana yiyecek olarak bir şeyler yapmış olursanız menünüz daha güzel olur.

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

Bulgur Pilavı

Protein bakımından varlıklı olan ve her türlü çeşidi meydana getirilen bulgur pilavını yaptığınız sebze çorbasının yanına tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler bulgur pilavını mütevazı yapmak yerine domatesli de yapabilir.

Karışık Kızartma

Hem patates hem patlıcan hem de biberden oluşan karışık kızartma yaparak menünüzü bu şekilde zenginleştirebilirsiniz. Aynı vakit da karışık kızartmayı süslemek için de sarımsaklı yoğurt ile domates sosu da yapabilirsiniz.

Orman Kebabı

Orman kebabı bildiğiniz gibi ki ağır yiyeceklerden birisidir ve hususi misafirleriniz var ise sebze çorbası ile orman kebabı hakkaten mükemmel sunum olacaktır. Bunu tamamlamak için de pirinç pilavını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir