Son dönemlerde eski ürünleri değerlendirmek epey meşhur olan uygulamalar içinde yer alırken bilhassa sehpa boyama yapımı son aşama keyif veren bununla birlikte kişinin vaktini kaliteli bir halde geçirmesini elde eden ahşap boyama işinin tüm detaylarını öğrenmek ve sehpa boyamaya nereden başlayacağınızı öğrenebilmek için haberimizin detayını inceleyebilirsiniz. İşte sehpa boyamanın tüm incelikleri ve ahşap sehpa boyamanın teknikleri…

Sehpa boyama nasıl yapılır?

Eski mobilyaların değerlendirilmesi tekrardan hayata kazandırılması son aşama mühim olan ve geri dönüşüm amacıyla yeni versiyonlarının kullanılmasını elde eden efektif bir yöntemdir. Eski sehpaların yine kazandırılması esasında son aşama kolay ve çeşitli aşamaların uygulanması sonrasında hepimiz tarafınca kısa süre içinde gerçekleştirilebilen bir durum olurken, sehpanızın güzel duyu olarak güzel bir görünüm içinde olması için ekipmanlarınızın tam manasıyla kafi seviyede olması fazlasıyla önemlidir. Evde kullanmadığınız veya modasının geçtiğini düşündüğünüz sehpalarınızı tekrardan kazanmak, kullanılabilir bir hale getirmek için şu adımları seyredebilirsiniz;

  • Evde ahşap boyama yapabilmek için her şeyden evvel kaliteli malzemelerin kullanılabilir olması, ucuza kaçmadan kaliteli boyaların temin edilmesi son aşama önemlidir. Kalitesiz boyaların kullanılması durumunda, en iyi işi çıkarmanız sonucunda bile sehpanız fena bir görünüm içinde olacaktır. Kaliteli ürünler ile boya yapmanız ortaya çıkan sonuçtan fazlasıyla memnun kalmasına destek olacaktır.
  • Üzerini boyayacağınız sehpanın tamamının sterilize edilmiş olması, boyama sürecinin oldukca daha sıhhatli bir halde sonlanmasına destek olmaktadır. Sehpanın üstünde bulunan tüm kalıntılarından arındırılarak boyama işleminin yapılması, en son ki süreçten fazlasıyla memnun kalmanıza destek olmaktadır. Bu durum itibarıyla boyama işlemine geçmeden evvel sehpanızın üstünde herhangi bir kalıntı veya çıkık tarzındaki durumlardan arınmış olmasına dikkat etmeniz fazlasıyla önemlidir. Sehpanın boyama işleminden sonrasında güzel görünmesini etkileyen durumların başlangıcında şüphesiz sehpanın ön yüzü gelmektedir. Dolayısıyla sehpanıza işlem uygulamadan evvel yüzeyinin tamamıyla uygun bir forma getirmeniz gerekmektedir.
  • Sehpanın kolay ve güzel bir halde boyanabilmesi için sehpa yüzeyinin çıkıntı, bozulma olması durumunda kesinlikle zımpara işleminden geçmiş olması gerekmektedir. Zımpara işlemine geçilmeden sehpanın direkt olarak boyama sürecine alınması, sehpanın fena bir görünüm içinde olmasına bununla birlikte emeğinizin büyük bir çoğunluğunun heba olmasına niçin olacaktır. Bu durumun önüne geçebilmek için sehpanın ön yüzünün pürüzsüz bir formda olmasına ehemmiyet göstermeyi dikkatsizlik etmeyin.
  • Sehpanın yüzeyinde herhangi bir işleme başlamadan evvel, nasıl bir işlem yapacağınızı öncesinden belirlemeniz fazlasıyla önemlidir. Sehpa boyama işlem ve tekniklerinden; stencil, eskitme, yapıştırma, vernikleme birini seçip sehpanın uygun formuna getirmesini sağlamak sürecin oldukca daha kaliteli bir halde gerçekleşmesine destek olacaktır. Bu durum itibarıyla sehpaya herhangi bir işlem uygulamadan evvel uygulamak istediğiniz tekniği seçmeyi kesinlikle dikkatsizlik etmeyin.
  • Ahşap boyama teknikleri arasından bir seçim yapmanız durumunda direkt olarak zımparalama işlemine geçmeniz son aşama önemlidir. Sehpanıza uygulayacağınız teknik işlem sonrasında direkt olarak zımparalama sürecine geçmeniz kısa süre içinde sehpanızı hazır hale getirilmesine destek olacaktır.
  • Zımparalama işleminden sonrasında boyama işlemine geçmeden evvel sehpanın üzerini tekrardan sterilize etmeniz gerekmektedir. Boyama sürecinden evvel cetvel yardımıyla üstüne çizeceğiniz deseni uygulamanız ve akabinde boyama işlemine direkt olarak geçebilirsiniz.
  • Sehpanızın üstüne istediğiniz boyama işlemini tamamladıktan sonrasında uzun soluklu kurutma sürecinde bulunmanız fazlasıyla önemlidir. Sehpanın herhangi bir halde bozulma olmadan kurutmanız, sehpanın en son aşamada güzel ve kaliteli bir görünüm içinde olmasına destek olacaktır.

Video: Rich akrilik boya ile zigon sehpalar yaşam buldu,netice şahane 👍

https://www.youtube.com/watch?v=w9yKetdC0-QVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Rich akrilik boya ile zigon sehpalar yaşam buldu,netice şahane 👍 (https://www.youtube.com/watch?v=w9yKetdC0-Q)

Yukarıda yer edinen teknikleri sırasıyla takip etmeniz durumunda değişiklik yapmak ve yeni bir görünüm vermek istediğiniz sehpanızı uygun forma dönüştürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir