Senetle altın 2023 senesinde da oldukca popüler durumda. Yükselen fiyatlar ile beraber altın fiyatlarının da artış göstermesi ve bilhassa de gram altının 1000 TL seviyelerine kadar erişmesi sebebiyle artık altın almak zor bir hal almış durumda. Bu sebeple de senetle altın almak, en mantıklı fikirler içinde içeriyor.

 • Senette Zamanaşımı
 • Acil Para Lazım

Bir kuyumcudan senet ile altın satışı yapmış olup yapmadığını görüşebilirsiniz. Bunun yanı sıra yazımızda vermiş olduğumuz püf noktalarını da kullanarak siz de arayışınıza bir son verebilirsiniz.

Makalede Neler Var?

Senetle Altın 2023 Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Millet Kuyumcular Çarşısı

Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı

Bursa Kapalı Çarşı

Senetle Altın Alma ve Borç Verenler

İnternetten Senetle Altın Alınabilir Mi?

Faktöring Firmaları Altın Satar Mı?

Senet Karşılığı Eşya Alma

Bilezik Bozdurmada Fiyat Düşüşü Olur mu?

Kuyumcuda Taksit Yapma Maksimum Kaç Aydır?

Senetle Altın 2023 Senetle Altın Veren Kuyumcular

Nakit ihtiyacı günümüzde yoğun olarak yaşanmaktadır. Bunun için kişiler bankalardan kredi çekemiyorsa, senetle altın çoğunlukla öne çıkan düşünceler içinde olmaktadır.

Her ne kadar bankaların her insana kredi dağıtma taraftarı olduğu düşünülse de bu aslen gerçek değildir. Bunun temel sebebi kredi notlarına da bakıldığıdır. Zira finans kurumları verdikleri krediyi geri almak ister.

Eğer alan kişi belirli bir puanın aşağısında yer alıyorsa işlem yapmayı reddedebilmektedir.  Kredi notu her bankada değişik olup bazıları daha düşük ister. Sadece bu bile bazı kişiler tarafınca kullanılamayabilir.

Bu durumda olan sadece çözüm arayan kişiler, senetle altın almak dâhil birçok işlemi göz önünde bulundurmaktadır. Peki senet karşılığında altın almak mümkün müdür?

Senetle Altın Veren Kuyumcular

Eğer nakit ihtiyacınız var ise ve bunu altın olarak almak istiyorsanız, bahsedilmesi ihtiyaç duyulan ilk yer kuyumculardır. Türkiye’nin her noktasında bulunan bu işletmelerden bazıları senet karşılığında altın verebilmektedir.

Sadece hepsi bunu yapmadığı için senetle altın veren kuyumcular bir sıralama halinde belirtilememektedir. Dolayısıyla nerede yaşıyorsanız buradaki söz mevzusu işletmelere gidip senet karşılığı satış yapmış olup yapmadıklarını öğrenmeniz gerekir. Eğer var ise derhal almanız mümkün olabilir.

Buna karşılık dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bir nokta geri ödeyeceğinizdir. Dolayısıyla öteki kuyumcuları gezmez ve onlardan da teklif almazsanız, daha uygun seçenekleri kolaylıkla kaçırabilirsiniz.  Sadece bazı büyük illerde inceleyebileceğiniz bölgeler vardır.

Millet Kuyumcular Çarşısı

Eğer Ankara ilinde yaşıyorsanız ve senetle altın almak istiyorsanız, Millet’ta yer edinen kuyumcular çarşısı içinde bulunan işletmeler size mevzu hakkında yardım edebilir.  Buraya direkt giderek durumunuzu ve ne kadar ihtiyacınız bulunduğunu söylerseniz, detaylı data almanız mümkün olabilir.

Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısı

İstanbul’da yaşıyor senetle altın kanalıyla nakit gereksiniminizi karşılamayı düşünüyorsanız, tercihlerinizden bir diğeri de Mecidiyeköy içinde yer edinen kuyumcular çarşısıdır. Buraya gittiğinizde ihtiyacınız olan şeyi belirtirseniz çözüm alabilirsiniz.

Bilmenizde fayda olan, kuyumcuların sizden bir ekip kriterleri sağlamanızı isteyebileceğidir. Bunun ile alakalı bilgileri, Mecidiyeköy Kuyumcular Çarşısından alabilirsiniz.

Bursa Kapalı Çarşı

Bursa ilinde yer edinen kapalı çarşı içinde oldukca sayıda kuyumcu vardır. Bu yüzden söz mevzusu adrese giderseniz hem mevzu hakkında detaylı data alabilir hem de senetle altın ihtiyacınız için çözüm teklif eden bölgeleri tespit edebilirsiniz.

Senetle Altın Alma ve Borç Verenler

Nakit para ihtiyacı değişik nedenlerden dolayı her insanoğlunun ihtiyacıdır. Zira bazı durumlarda kişiler ansızın büyük bir miktar meblağa gerek duyabilmektedir. Bu durumlarda senet karşılığında altın veren bölgeler yoğun bir halde araştırılmaktadır.

Her ne kadar bunlardan biri olmasa da acil para gereksinimi duyuyorsanız, bir öteki çözümünüz de yaşadığınız yerde ikamet eden hayırseverlerdir. Bu kapsamda yalnız iş adamları değil bununla birlikte vakıflar, dernekler de vardır.

Hayırseverler değişik sebeplerden dolayı gereksinim duyan vatandaşlara yardım edebilmektedir. Burada ilk olarak yaşadığınız yerde olanlar değerlendirilmelidir. Eğer gereksiniminizi doğru bir halde anlatırsanız, lüzumlu yardımı kolaylıkla bulabilirsiniz.

İnternetten Senetle Altın Alınabilir Mi?

İnternet ve Instagram, Feysbuk benzer biçimde toplumsal medya platformları incelendiğinde birçok yerde acil nakit ihtiyacının karşılandığına dair duyuru görülmektedir. Her ne kadar online senetle altın alma kategorisinde olmasa da kişilere çözüm sunmuş olduğu iddia edilmektedir.

Sadece bunlara karşı dikkatli olunmalıdır. Zira dolandırıcılar, tefeciler bilhassa web ve toplumsal medya üstünden bu tarz şeyleri çoğunlukla duyurmaktadır. Bunlarla iletişime geçmek ilerleyen dönemlerde büyük problemlere niçin olabilecektir.

Buna ek olarak Google Maps ekranlarına Senetle Altın yazıldığında Türkiye’nin değişik yerlerine ilişik birçok yanıt bulunmaktadır. Bunların hepsini tek tek incelerseniz online senetle altın alma hakkında nereleri tercih edebileceğiniz detaylarını tespit edebilirsiniz.

Sadece web üstünden kati işlemi yapmanız tavsiye edilmez. Bulduğunuz yer hakkında ilkin interneti kullanarak araştırma yapmak, peşinden da adresine gitmek önerilir. Ek olarak sual sormak oldukça önemlidir. İlk görüşmede derhal karar vermek ilerleyen dönemlerde gene negatif durumlara niçin olabilir. Dolayısıyla ikinci toplantı talep etmeniz ve düşünmek istediğinizi söylemeniz, daha doğru sonuçlar sunabilir. Zira unutmamanız ihtiyaç duyulan nokta bunların geri ödemesinin de yer aldığıdır.

Para Yardımı Maddi Yardım Icra eden Kurumlar

Faktöring Firmaları Altın Satar Mı?

Senetle altın almak istiyorsanız, bunun temel sebebi acil nakit ihtiyacınız olduğudur. Bunun için her ne kadar firmaları senet karşılığında altın şeklinde işlem sunmasa da kredi ihtiyacınıza yanıt verebilir. BDDK’nın kendi sitesi incelendiğinde, oldukca sayıda yer görmek mümkündür.

Bunlardan bazıları şu şekildedir;

 • ABC Faktöring A.Ş.
 • Acar Faktöring A.Ş.
 • AK Faktöring A.Ş.
 • Akdeniz Faktöring A.Ş.
 • Akın Faktöring A.Ş.
 • Anadolu Faktöring A.Ş.
 • Arena Faktöring A.Ş.
 • Atılım Faktöring A.Ş.
 • Başer Faktöring A.Ş.
 • Bayramoğlu Faktöring A.Ş.
 • BIEN Finans Faktöring A.Ş.
 • C Faktöring A.Ş.
 • Creditwest Faktöring A.Ş.
 • Modern Faktöring A.Ş.
 • Çözüm Faktöring A.Ş.
 • Deniz Faktöring A.Ş.
 • Destek Faktöring A.Ş
 • Devir Faktöring A.Ş.
 • Tabiat Faktöring A.Ş.
 • Zirve Faktöring A.Ş.
 • Bunlar faktöring alanında hizmet veren yerlerden bazılarıdır. Tüm listeyi incelemek istiyorsanız https://www.bddk.org.tr/Kurulus/Sıralama/79 linkini takip ederek, etken kuruluşlar sekmesine bakabilirsiniz.

  Senet Karşılığı Eşya Alma

  Nakit ihtiyacınız bulunuyorsa ve bunu senetle altın harici yollarla karşılamaya da açıksanız tercihlerinizden bir tanesi de eşya almadır. Sadece burada ödeme senet ile gerçekleştirilmelidir.

  Bunun için ilk olarak borcunuz ne kadarsa buna uygun bir cep telefonu yada beyaz eşya satın almanız gerekir. Sadece değerlendirmeniz ihtiyaç duyulan nokta siz ikinci el şekilde satacağınız için aslolan fiyatından azca olacağıdır. Bu yüzden isteyebileceğiniz miktar düşüktür.

  Dolayısıyla bunu hesaba katarak işlem yapmak size bir çözüm sunar. Burada püf nokta kullanmamak, hiçbir zarar vermemektir. Böylece istediğiniz miktar artabilir. Peşinden yalnız aldığını eşyayı gerek çevreniz gerekse web vesilesiyle satmadır.

  Bilezik Bozdurmada Fiyat Düşüşü Olur mu?

  Evet, satılırken fiyat düşüşü yaşanır.

  Kuyumcuda Taksit Yapma Maksimum Kaç Aydır?

  Maksimum 12 aydır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir