Geçtiğimiz sezonu çifte kupayla kapatan Sergen Yalçın Beşiktaş’la neden anlaşamadı? Sergen Yalçın hangi ekibi çalıştıracak?

2020/21 sezonunda Beşiktaş Futbol Ekibi ile Süper Lig’i ve Türkiye Kupası’nı kazanan Sergen Yalçın’la ilgili Beşiktaş taraftarını şoke eden bir gelişme yaşandı. Beşiktaş’a yakınlığı ile malum meşhur spor muhabiri Fırat Günayer, Sergen Yalçın’ın “Yoruldum” diyerek Beşiktaş’a imza atmadığını aktardı.

Başarıya ulaşmış geçen bir sezonun peşinden sözleşmesi sona erdiği için Beşiktaş yönetimi ile masaya oturan Sergen Yalçın’ın minimum 3 senelik bir sözleşme imzalaması bekleniyordu. Sadece beklenen gelişme bir türlü gerçekleşmedi. Günayer’in ifadesine bakılırsa sürem içinde Sergen Yalçın’ın sözleşmesinin uzatılması için bir kaç kez gündem oluştu sadece kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi, yeni sözleşmenin sürem sonu imzalanmasını istedi.

Sürem sonu Sergen Yalçın ile masaya oturan Beşiktaş yönetimi başarıya ulaşmış teknik insanın 30 milyon TL’lik senelik bir ücret talep etmesiyle karşılaştı. Beşiktaş’ın öngördüğü sayı 12 milyon TL civarındaydı. Aradaki bu büyük miktar farkı, Beşiktaş yönetiminin bir türlü Sergen Yalçın ile mukavele imzalayamamasına yol açtı.

Bunun yanı sıra Günayer, Sergen Yalçın Beşiktaş Genel Sekreteri Mesut Urgancılar ile iyi geçinemediğini dile getirdi.

Sergen Yalçın hangi takıma gidecek?

Sergen Yalçın’ın yeni sezonda hangi ekibi çalıştıracağı belirsizliğini koruyor. Sadece Fenerbahçeli taraftarların söz mevzusu anlaşmanın sağlanamamasından dolayı coşku duyduğu ve başarıya ulaşmış teknik direktörü takımlarının başlangıcında görmek istediği yönünde bazı ‘tweet’ler atıldı.

Bunun yanı sıra Sergen Yalçın’ın futbolculuk dönemindeki ‘Çocukken Fenerbahçeliydim’ açıklamaları paylaşılmaya başlandı. 22 Haziran 2021’de Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, katılmış olduğu bir tv programında Beşiktaş taraftarına seslenerek Sergen Yalçın ile ilgilenmediklerini beyan etti.

Ansiklopedika Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir