Yaşamı oldukça daha kısa süre içinde ve ergonomik bir halde yaşayabilmek için belli başlı programlar bulunmaktadır. Bu programların uygulanması kişinin yaşamını pratikleştiren ve bununla birlikte kolaylaştırmaya destek olmaktadır. Arama motorlarında son dönemlerde çoğunlukla aratılan başlıklar içinde yer edinen “ses kaydı nasıl yazıya çevrilir?” sorusuna dair tüm bilinmeyenleri ve çeşitli uygulamaları derleyeceğiz. İşte ses kaydını yazıya çevirmeyi elde eden o yaşam kurtaran programlar…

Bu programlar yaşam kolaylaştırıyor!

Ses kaydı üstünden gösterilen detayları uzun uzadıya dinleyip akabinde klavye üstünde yazmak tamamıyla geçmişte kalan durumlar içinde yerini almaya başladı. Ses kaydı üstündeki sesleri direkt olarak yazı diline çevirebilmek için hazırlanan belli başlı uygulamaların kullanılması, son aşama kolay ve ergonomik bir halde ses kaydında bulunanların yazı diline çevrilmesini sağlıyor. Ses kaydını yazı diline çevirebilmek için şu programları kullanabilir ve kolay bir halde sesleri yazıya çevirebilirsiniz. İşte yaşam kurtaran o programlar;

1- Google Keyboard

Her birimizin güncel olarak kullandığı ve sual sormak istediğimizde ilk seçeneklerimizden bir tanesi olan Google arama motoru, bu aşamada da büyük bir fedakârlıkla yardımımıza koşuyor. Google Keyboard sesleri yazıya dökme sürecini son aşama süratli ve ergonomik bir halde gerçekleştirmeyi sağlarken, fazladan süre kaybının büyük seviyede önüne geçiyor. Google Keyboard uygulamasının en büyük eksikliği ise bilgisayara duyarlı olmasından geçiyor.

2- Sesli Not Al

Android telefonlar için son aşama ergonomik ve kaliteli çözümler sunan “Sesli Not Al” uygulaması kolay bir halde ses kaydını yazıya dökmeye destek oluyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonrasında oluşturulan temiz sayfaya giriş yapın arkasından boş sayfanın alt bölmesinde yer edinen mikrofon butonuna tıklayın. Mikrofon butonuna tıkladıktan sonrasında söylemek istediklerini telefonu ağzınıza yakın tutarak açıklayın. Siz telefona bu sözcükleri söylerken telefonda bir taraftan söylediklerinizi not almaya başlıyor. Bununla beraber noktalama işaretlerine de duyarlı olan uygulama, cümlenin bitmesi sonrasında “nokta” komutuyla satır sonuna “.” işareti koyuyor. Son aşama ergonomik ve kolay bir uygulama olan Sesli Not Al aplikasyonunu kullanırken herhangi bir zorlanma yaşamayacaksınız. Bununla beraber parasız bir halde kullanım kolaylığı sağlaması da uygulamaya fazladan ücret ödemenizin önüne geçmiş oluyor.

3- Dikte – Konuşmadan yazıya

Dikte- Konuşmadan yazıya uygulaması içinde 40’dan fazla dil özelliği bulunması dolayısıyla en oldukça tercih edilen ve kullanım kolaylığını büyük seviyede kullanıcıya sunan aplikasyonlar içinde yerini alıyor. Uygulama içinde Türkçe dil desteğinin de bulunması, uygulamanın hepimiz tarafınca da kolay bir halde kullanılmasına destek olurken sesinizi direkt olarak yazıya çevirebilir bununla birlikte elinizde mevcud ses kaydını da uygulama üstünden direkt olarak deşifresini sağlayabilirsiniz. Uygulamayı parasız bir halde indirebilmenizin yanı sıra, ara yüzünün kolaylığı yardımıyla ergonomik bir halde kullanımınızı sağlamanız mümkün.

4-Speechy

Uygulama içinde son aşama kuvvetli bir ses alt yapısına haiz olan Speechy aplikasyonunda IOS uygunluğu aranmaktadır. 80’den fazla dil seçeneği sunan bu uygulama tabletlerinizde, akıllı telefonlarınızda ve bilgisayarlarınızda etken bir halde kullanabilirsiniz. Speechy uygulamasının bununla birlikte metin belgelerini tarama özellikleri de bulunmaktadır. Bu özelliği yardımıyla de yazılı olan bir argümanı direkt olarak telefon hafızasına alabilmeyi kolaylaştırmaktadır.

5- Transcribe – Speech to Text

Yalnız IOS kullanıcılarına hizmet veren Transcribe – Speech to Text uygulaması da öteki uygulamalar benzer biçimde son aşama ergonomik ve kolay bir kullanım kolaylığı bulunan güzel bir aplikasyondur. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Transcribe – Speech to Text uygulamasında 15 dakikaya kadar ses kaydedebilme bununla birlikte ses kaydını direkt olarak yazıya dönüştürme kolaylığını uygulama içinde barındırmaktadır. Uygulama içinde 120’den fazla dil uygunluğu bulunurken, kolay bir halde ses çevirmelerinizi uygulama içinde gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamayı App Store’dan parasız bir halde indirebilir bununla birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir