Son zamanlar da en oldukça kullanılan ve tercih edilen klima markası Siemens olmasına karşın kronik olarak görülen problemlerin başlangıcında p4 arızası içeriyor. Aslen bakarsanız Siemens markası kliması iyi bir markadır fakat kronik bir arızası olduğundan dolayı bu durum kullananların ister istemez canını sıkıyor. Biz p4 arızası hakkında araştırma yaptık ve hatasının çözümünü bularak sizlerle paylaştık.

Siemens Klima p4 Hatası Çözümü

Siemens klimasında p4 hatasının anlamı klimanın inverter kompresörünün arızalandığını ve işlevini ise doğru bir halde yerine getirmediğini söyler. Eğer bu şekilde bir hata ile karşılaşıyorsanız o süre aşağıya yazmış olduğumuz sebeplerden dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz.

  • Sistem de yer edinen klimanın gazı kimyasalının yenilenmemesi ve klimayı tertipli bir halde temizlemiyor olmanız.
  • Düşük gelen voltaj sebebi ile kompresör devresinin yanması.

Şimdi dostlar sorununuz ne olursa olsun asla fark etmez. Bu parça oldukça önemlidir ve arıza yapmış olduğu süre hem sistem iyi çalışmaz hem de bir süre süresince sesli olarak çalışır. Hatayı çözmenin tek yolu ise p4 parçasının değişmesi oluyor. Onarım edilebilir fakat parça hem oldukça pahalı hem de bu işlem güvenilir olmayabilir. Bu yüzden tamirle uğraşmak yerine direk olarak kökten çözüm olarak parçayı değişiklik yapmak en iyi seçimdir. Parça değişikliğini ise yetkili servise yaptırabilirsiniz. Ya da Siemens’in kendi yetkili servisi var onları çağırıp taktırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir