Sıkışan fermuar problemi nerede ise her insanın yaşamının bir döneminde yaşamış olduğu durumlar içinde yer alırken, sıkışan fermuarı fermuara zarar vermeden açabilmek için kişinin uygulaması ihtiyaç duyulan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu şekilleri uygulaması durumunda sıkışan fermuar kendi kendine açılacak bununla birlikte fermuarınıza da herhangi bir ziyanı dokunmayacak. İşte sıkışan fermuarı açmanın en kolay ve en ergonomik şekilleri…

Sıkışan fermuar nasıl açılır?

Montlarda, ceketlerde, botlarda çoğunlukla karşılaşılan durumlardan bir tanesi şüphesiz sıkışan fermuar problemidir. Sıkışan fermuarı çözümlemek ve fermuarın sıkıştığı yerden kurtulmasını sağlamak amacıyla birkaç yöntemi uygulamak fermuarın kısa süre içinde açılmasını sağlamaktadır. Sıkışan fermuarı açabilmenin yanı sıra fermuara zarar vermemek de son aşama mühim olan durumlar içinde yer almıştır. Sıkışan fermuarı açarken direkt olarak fermuarı zorlamak kıyafetin veya botunuzun çeşitli ölçülerde hasar almasına niçin olacaktır. Sıkışan fermuarınızı, sıkıştığı yerden problemsiz bir halde kurtarabilmeyi elde eden yöntemlerden ilki şüphesiz el kremidir. El kremi fermuarın kayganlığının artmasına destek olacak durumların başlangıcında gelirken, sıkışan fermuarın dişler üstünde kolayca hareket etmesini elde edecektir. Herhangi bir maliyet söz mevzusu olmadan sıkışan fermuarınızın sıhhatli bir halde işlemesini elde eden el kremi yöntemini, sıkışan fermuar durumunda kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Sıkışan fermuarı çözümlemek için el kemi uygulamak istiyorsanız o noktada fermuar dişlerinin tamamına el kremi sürmeniz oldukca daha sıhhatli bir sonucun oluşmasına destek olacaktır. Dişler üstünde fermuarın kolayca ilerlemesini sağlayacak olan el kremi yöntemini uygulayabilirsiniz. Giyim fermuarlarında el kremi uygulamasında bulunmanız giysinizin lekelenmesine niçin olabilecektir. Bu durum itibarıyla kıyafetlerinizde el kremi yöntemini uygulamazken çanta veya bot benzer biçimde eşyalarınızda fermuar sıkışma problemi ile karşı karşıya kalmanız durumunda el kremi yöntemini denemeniz oldukca daha sıhhatli olacaktır.

Astara sıkışan fermuar nasıl açılır?

Giysiler de meydana gelen fermuar sıkışması, ayakkabıya oranla oldukca daha zor olsa gerek. Giysinin zarar görmesi oldukca daha sık rastlanan bir durum olurken, giysilere sıkışan fermuarı kurtarabilmek için duyarlı davranılması gerekmektedir. Bilhassa kıyafetlerin astarına sıkışan fermuarı, astara zarar vermeden kurtarabilmek için astarın büyük seviyede gerdirilmesi gerekirken eş zamanlı olarak fermuarın hareket ettirilmesi gerekmektedir. Giysilere kir olması durumuyla herhangi bir madde sürülemezken, ayakkabı veya çanta benzer biçimde deri formunda olan eşyalarınızın sıkışan fermuarını çözmek için el kremi, mum veya dudak balmı benzer biçimde çözümleri uygulamanız oldukca daha kati çözümlerin oluşmasına niçin olacaktır. Ayakkabı ya da çantanızın fermuarının sıkışması durumunda yukarıda yer edinen üç üründen bir tanesinin bulunması durumunda, fermuarın yüzeyine güzelce sürün. Sürme işlemini tamamladıktan sonrasında fermuarın dişler üstünde oldukca daha kolay bir halde hareket ettiğini görmüş olacaksınız.

Kurşun kalem sıkışan fermuarı açmaya destek verir mu?

Pek oldukca şahıs tarafınca acayip görülen bir durum olan kurşun kalem yöntemi esasında son aşama etkili bir yöntemdir. Sıkışan fermuarın açılmasında birebir etkili olan kurşun kalem yöntemi, fermuarın kısa süre içinde onarılmasına büyük seviyede destek olmaktadır. Fermuarın kurşun kalem ile onarılmasını sağlamak amacıyla ilk olarak fermuar kısmına kurşun kalem uygulamasında bulunun. Fermuarın sivri dişlerine kurşun kalemi sürtmeniz sonucunda tüm tıkanıklıkların açılmasını sağlayacak olan bu yöntem sıkışan fermuarın kısa süre içinde açılmasına ve eski sıhhatli şekilde çalışmasına destek olacaktır.

Devamlı oluşturulan fermuara nasıl tedbir alınır?

Kendi kendine devamlı olarak açılma durumu içinde olan bir fermuarınız bulunuyorsa o noktada minik bir anahtarlık halkası hayatınızı kurtarmaya destek olacaktır. Anahtarlık halkasını fermuarınıza geçirdikten sonrasında pantalonuzun düğme kısmına takıp akabinde fermuarınızı kapatmanız, fermuarın açılmasını engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir