2014 senesinde çıkan bu icadı şimdi de olsa paylaşmak istedim.Hakikaten büyük bir gelişme.

Xerox’un yakın geçmişte duyurusunu yapmış olduğu silinebilir kağıt icadı, ABD’de kamuoyuna tanıtıldı. Xerox’tan meydana getirilen açıklamaya gore, duyurulduğu ilk günden itibaren ilgi çeken ve TIME dergisi tarafınca 2007 yılının en iyi buluşları içinde gösterilen silinebilir kağıt buluşunun, firmanın Kanada’daki AR-GE Merkezi ve Palo Alto’daki PARC AR-GE Merkezinin ortak çalışmasının bir sonucu olarak ortaya çıkarıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Gelecekteki kağıt tüketim anlayışını değiştirebileceği gözüyle bakılan bu teknoloji geçici olarak var olacak görüntüler yaratmanın yöntemlerini ararken bulunmuş oldu. Emekler devam ederken , belli miktar dalga boylarında ışık alan parçaların renk değiştirdikleri ve belli bir süre sonrasında kendiliğinden ortadan kayboldukları an oldu. İnsanoğlu bu noktadan hareket ederek, şu an için kendisini 16–24 saat içinde silen, onlarca defa yeniden kullanılabilen silinebilir kağıt buluşu ile tanışmış oldu.“

Silinebilir kağıt onlarca defa kullanılabilen bir buluştur tek kullanışta bitmeyen eskimeyen bir buluş olarak ortaya çıkmıştır.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir