Devamlı kendini yenileyen Instagram, çeşit çeşit özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Kullanıcılarına her alanda kolaylık elde eden Instagram, çeşitli sorunlarınızın çözümü için de çareler üretmektedir. Bu sorunlardan biri de silinen Instagram hesabını tekrar nasıl açacağınızdır. Bazı kullanıcılar isteyerek ya da istemeyerek Instagram hesaplarını silmektedirler.

Sadece hemen sonra tekrar kullandıkları hesaba erişim sağlamak istediklerinde bunu nasıl yapabileceklerini bilmezler. Peki, silinen bir Instagram hesabı nasıl açılır? Bu mevzuda yapmanız gerekenler adım adım verilmiştir. Bu adımları takip ederek silinen Instagram hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabı Tekrar Açılır Mı?

Instagram hesabınızı sildiğiniz vakit belli bir süre hesap kati olarak silinir. Sadece bazı kullanıcılar, silinen hesaplarını tekrar kullanmanın yolunu ararlar. Instagram, bu mevzuda kullanıcılarına oldukça büyük kolaylıklar elde etmiştir. Silinen Instagram hesabını tekrar açmak mümkündür. Bunun için lüzumlu olan işlemleri doğru şekilde yaptığınızda hesabınızı tekrardan açabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Silinen hesabı geri açma işlemleri, yeni bir hesap açma işleminden zor olsa gerek. Bu yüzden adımları doğru şekilde takip etmeniz gerekir.

İzleyin: Instagram Kapanan Silinen – Instagram Hesabı Nasıl Açılır? [KESİN ÇÖZÜM]

https://www.youtube.com/watch?v=emXVOqrKcUQVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: İnstagram Kapanan Silinen İnstagram Hesabı Nasıl Açılır? [KESİN ÇÖZÜM] ~ ¢™#× (https://www.youtube.com/watch?v=emXVOqrKcUQ)

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açma

Instagram, kişilerin uzun seneler süresince kullanabilecekleri bir uygulamadır. İstisna durumlar haricinde ve kendi rızanızla hesap silinme işlemi yapılmadığında hesabınız hep etken kalır. Sadece kimi zaman toplumsal medyadan uzak kalmak isteyen kişiler, hesaplarını silerler. Silinen bir Instagram hesabına düzgüsel yoldan giriş yapmanız imkansızdır. Bu yüzden silinen İnstagram hesabınızı tekrardan açmanız gerekir. Silinen bir Instagram hesabının tekrardan açılamadığını düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz. Bu sebeple silinen Instagram hesabını tekrar açabilmenin bir yolu vardır.

Instagram

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silinen Instagram hesabını tekrar açarken şunlara dikkat etmeniz gerekir:

  • Silinen hesabınızda kullandığınız profilin, kendinize ilişik bir fotoğraf olması gerekir.
  • Hesap açma işleminde başarısız olursanız, işlemleri ikinci kez tekrar edin.
  • Hesabınız siyaset ihlallerinden dolayı kapandıysa tekrar açma işleminiz başarısız olabilir.
  • Hesap bilgilerinizi ve kendinize ilişik detayları doğru şekilde yazmalısınız.

Bunlara dikkat ederek silinen Instagram hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açma Yöntemi

Silinen Instagram hesabını tekrar açma işlemi için şu adımları takip ediniz:

  • Instagram’a girerek ”Yardım Merkezi” kısmına basınız.
  • ”Instagram Hesabım Donduruldu” kısmına giriniz. Bu bölümde size sorulan soruya ”Hayır” yanıtını veriniz.
  • Nüfus cüzdanı bilgilerinizi giriniz.
  • Silinen hesap adınızı yazınız.
  • E-posta adresinizi giriniz.
  • Ülkenizi seçiniz.

Formu doldurduktan sonrasında ”Gönder” seçeneğine tıklayınız. Lüzumlu incelemeler sonucunda hesabınızın tekrardan açılıp açılamayacağına dair geri bildirim alacaksınız.

Instagram

Silinen Instagram Hesabınızı Tekrar Açabilmek İçin E-postanıza Bakın

Yukarıda verilen aşamaları yerine getirip, formu Instagram’a ilettiğiniz vakit e-postanıza kod gönderilecektir. Bu yüzden erişim yapabildiğiniz bir e-posta adresi yazmalısınız. Gönderilen kodu doğru şekilde iletmelisiniz. Eğer kodu yanlış yazarsanız, işleminiz iptal olabilir. Bu mevzuda dikkatli olunuz.

Verilen kodu kağıda yazarak yüzünüzün gözüktüğü bir fotoğraf çekiniz. Gelen maile cevaben bu resmi göndermeniz gerekir. Sadece resimde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan iki nokta vardır. Birincisi yüzünüz belli olmalıdır. İkincisi ise kağıdı tutarken eliniz de belli olmalıdır.

Silinen Instagram Hesabını Tekrar Açmak Uzun Sürer Mi?

Formu ve fotoğrafınızı gönderdiğinizde Instagram, araştırma yapmış olacaktır. Eğer her şeyiniz doğru ise hesabınızın tekrar açılması sağlanacaktır. Açılma süresi ise çoğu zaman 1 haftayı bulmaktadır.

Video: KAPANAN HESABIMI NASIL AÇTIM? | kapanan instagram hesabı nasıl açılır?

https://www.youtube.com/watch?v=1femopDmOj4Video can’t be loaded because JavaScript is disabled: KAPANAN HESABIMI NASIL AÇTIM?| kapanan instagram hesabı nasıl açılır instagram hesabım askıya alındı (https://www.youtube.com/watch?v=1femopDmOj4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir