Sipahi, yönetmen koltuğunda Hakan İnan’ın oturmuş olduğu, senaristliği Ali Doğançay’ın yazıya döktüğü ve CNP Film imzalı Türk tv dizisidir. Sipahi dizisi İstanbul, Gaziantep ve Berlin’de çekilmektedir.

Sipahi dizisinin ilk kısmı 12 Aralık 2022 Pazartesi günü Show TV ekranlarında yayımlanmıştır. Dizinin başrollerinde birçok tecrübeli isim bulunmaktadır. Sipahi dizisinin başrollerinde Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın yer almıştır. Sipahi dizisi aksiyon ve danışma türünde bir dizidir.

Sipahi dizisi mevzu ve hikayesi

Batı’nın karanlık güçlerinin desteklediği ‘Manager’ yapılanması, Türkiye için açık tehdit haline gelmiştir. Türkiye’de kaos yaratacak, halkı korku ve paniğe sevk edecek kanlı terör eylemleri gerçekleşmektedir. Türk ekonomisi çeşitli sınavlardan geçmekte, Metavarse, dark web, kripto kontakt sistemleri ve web sistemleri üstünden ülkenin en kırılgan noktaları siber saldırılara uğramaktadır. Bu karmaşık ve karışık düşman; ülke içindeki oldukça çeşitli grupları da etken olarak kullanmaktadır. Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın Sipahileri, bu tehlikeyi farkına varır ve hızlıca tepki gösterir.

Sipahi dizisi oyuncuları, karakterleri ve yaşları

Show TV’de ekrana gelecek olan, yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat ve Sadi Canpolat’ın üstlendiği, başrollerinde Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın yer almış olduğu, senaristliğini Ali Doğançay’ın yazdığı, yönetmenliğini ise Hakan İnan’ın üstlendiği Sipahi’nin kadrosunda; Sinan Tuzcu, Başak Gümülcinelioğlu, Erkan Bektaş, Nurettin Sönmez, Modern Onur Öztürk, Serhat Nalbantoğlu, Emre Bulut, Gözde Okur, Seçkin Andaç Çam, Zeynep Oymak, Berrin Arısoy, İsmail Düvenci ve Selçuk Borak şeklinde başarıya ulaşmış adlar yer ediniyor.

FotoğrafOyuncu Adı ve YaşıKarakter AdıKaan Yıldırım35 yaşındaKorkut Ali TürkoğluÖzge Gürel35 yaşındaCanan DoğanKerem Alışık62 yaşındaYıldırım BozokSinan Tuzcu42 yaşındaGoran Losic / Thomas HartmanErkan Bektaş50 yaşındaHabtor Bin SaidBaşak Gümülcinelioğlu31 yaşındaEzgi SancakNurettin SönmezKemal YörükoğluÇağdaş Onur ÖztürkYusuf ÇetinSerhat Nalbantoğluİsmail DüvenciSelçuk BorakEmre BulutGözde OkurEsra ÇetinElit Andaç ÇamMeral YörükoğluZeynep OymakBerrin Arısoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir