Sipahi dizisi, yönetmen koltuğunda Hakan İnan’ın oturmuş olduğu, senaristliği Ali Doğançay’ın yazıya döktüğü ve CNP Film imzalı Türk tv dizisidir. Sipahi dizisi İstanbul, Gaziantep ve Berlin’de çekilmektedir.

Sipahi dizisinin ilk kısmı 12 Aralık 2022 Pazartesi günü Show TV ekranlarında yayımlanmıştır. Dizinin başrollerinde birçok tecrübeli isim bulunmaktadır. Sipahi dizisinin başrollerinde Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın yer verilmiştir. Sipahi dizisi aksiyon ve danışma türünde bir dizidir. Sipahi dizisinde Ezgi kimdir? Gerçek adı, yaşı ve oyuncu bilgileri…

Sipahi dizisinde Ezgi kimdir?

Sipahi dizisinde Ezgi karakterini Başak Gümülcinelioğlu canlandırmaktadır.

Başak Gümülcinelioğlu kimdir?

Başak Gümülcinelioğlu Çıtanak, 22 Ekim 1991 senesinde İstanbul Fatih’te dünyaya gelmiştir. Davet Çıtanak ile 2022 senesinde evliliğe ilk adımını atmıştır.

Bahçelievler Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Lise eğitimi esnasında yazları Londra, Cenevre ve Brüksel’de yaz okullarında eğitim görmüş oldu. Liseden mezun olduktan sonrasında AFS programıyla burslu olarak bir yıl ABD’nin Kansas eyaletinde bir kasabada liseye devam etti ve ikinci lise diplomasını aldı. ABD’de iken bir müzikal oyunda rol aldı ve müzikal tiyatro eğitimine başladı (2010). Geçirdiği hastalık üstüne eğitimini bırakarak Türkiye’ye döndü.

Yükseköğrenimine Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nde devam etti. Mezun olduktan sonrasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mimari tasarım üstüne yüksek lisans eğitimine devam etti ve bir mimarlık bürosunda çalıştı. Yüksek lisans programına devam ederken ilkin Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk, peşinden Londra’daki LAMDA Oyunculuk Okulu’na kabul edilerek drama ve kamera önü oyunculuk eğitimleri aldı.

Başak Gümülcinelioğlu instagram @basakgumulcinelioglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir