Masaüstü bilgisayar toplama hakkaten oldukça sıkıntılı , yorucu ve aynı vakit da oturup araştırarak üstüne düşülmesi ihtiyaç duyulan noktalardan birisidir. Bilhassa günümüz şartlarına baktığımız vakit fiyatlar oldukça uçuk olduğundan bilgisayar toplama da epey zor oluyor. Şimdi masaüstü bilgisayarlar birden fazla amaç için kullanılmaktadır. İlk olarak ne için toplayacaksınız bunu bilmeniz gerekiyor.

Sistem Toplarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

İçindekiler

Masaüstü Bilgisayar Iyi mi Toplanır?

BİLGİSAYAR NASIL TOPLANIR ? VİDEOLU ANLATIM

Masaüstü Bilgisayar Iyi mi Toplanır?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz benzer biçimde bilgisayar toplamak hakkaten zor bir iştir. Şu demek oluyor ki yanlış bir halde toplandığı vakit hakkaten bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ne için toplayacaksınız bunu bilmeniz gerekiyor. Oyun mu oynamak için , iş için mi yoksa toplumsal medya üstünde vakit geçirmek mi ?

Bunlardan birisini seçtiğiniz vakit artık işe koyulmaya başlayabilirsiniz. Ne için toplayacağınızı bildiğinizden geri kalan adımlar sizin için oldukça rahat olacaktır. Sonrasında ki adım bütçe belirleme oluyor. İhtiyacınıza bakılırsa bilgisayar toplama yapacağınız vakit yüksek miktarlar da para ödemenize gerek yok.

Daima bütçenize en uygun seçimler halletmeye itina gösterin. Günümüzde internette oldukça data var fakat hatalı seçim de yapabilirsiniz yada montajlama yaparken mesele yaşayabilirsiniz. Bunun için toplama konusun da herhangi bir bilginiz yoksa sizlere tavsiyemiz dostlar hazır OEM sistemlerini tercih ediniz.

Bundan dolayı bilgisayar toplama yapacağınız vakit burada ki en mühim unsur anakart ile işlemcinin uyumlu olmasıdır. Bunun haricin de ekran kartı , Ram ve CPU da öteki özellikleridir. Şu demek oluyor ki toplama yapacağınız vakit ne olursa olsun hepsinin birbirleri ile uyumlu olması son aşama önemlidir.

Isterseniz aşağıya sizler için birkaç sistem toplama mevzusunda detaylı data veren videolar ekledik. Eğer bu mevzu hakkında daha oldukça düşünce sahibi olmak istiyorsanız videolarımızı seyredebilirsiniz.

BİLGİSAYAR NASIL TOPLANIR ? VİDEOLU ANLATIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir