Sivilce ve akne problemi hanım adam fark etmeksizin her insanın yaşamının bir döneminde yaşamış olduğu problemlerin başlangıcında gelmektedir. Sivilce ve akne problemini ortadan kaldırmak amacıyla tertipli olarak cilt bakımının yapılması gerekirken, sivilce oluşumunu tetikleyen besinlerin de tüketilmemesine dikkat etmek gerekir. Sivilceleri naturel maskeler ile çözümlemek yerine sıkma işlemi uyguladığında irin cilt yüzeyinde yayılmış olduğu için kişinin cildinde oldukça daha çok sivilce çıkmasına niçin olurken, sivilcenin olduğu bölümlerde izlenmelerin bulunduğunu gözlemlemek mümkündür. Sivilce izlerine ihtiyaç duyulan uygulamanın yapılmaması, izlerin cilt yüzeyinde iyice yer edinmesine niçin olurken, bu durumun önüne geçmek için şu şekilleri uygulamanız gerekir. İşte sivilcelerine yok etmeye destek olan o formüller!

Sivilce izi nasıl geçer?

Hormon ya da tüketilen besinler dolayısıyla cilt yüzeyinde oluşan sivilce problemi, kişinin özgüven düşüklüğünün oluşmasına yol açan durumların başlangıcında gelmektedir. Bu durumun önüne geçmek için uygulanması ihtiyaç duyulan maskeler bulunurken, cilt yüzeyinde oluşan sivilce lekelerinin geçmesi içinde belli başlı uygulanması ihtiyaç duyulan maskeler bulunmaktadır. Bu maskelerin tertipli bir halde uygulanması kişinin cilt yüzeyinde oluşan sivilce lekelerinin tedavi edilmesine destek olmaktadır. Çeşitli nedenler dolayısıyla oluşan sivilce problemini tedavi etmek için bu şekilleri uygulamaları denemeyi tercih edebilirsiniz;

Sivilce izleri için gül suyu maskesi

Malzemeler;

  • 1 yiyecek kaşığı bal
  • 1 yiyecek kaşığı gül suyu

Yapılışı;

İlk olarak uygun bir kase içinde 1 yiyecek kaşığı balı ve 1 yiyecek kaşığı gül suyunu güzelce karıştıralım. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonrasında hazırladığınız formül kremsi yapıda olacak. Kremsi yapıdaki maskeyi hazırladıktan sonrasında yüzünüze güzelce sürün. Cildinize kremsi formülü hazırladıktan sonrasında, cildinizde 20 dakika kadar beklemeye alın. 20 dakikalık bekleme süresinin peşinden, cildinizi ılık suyla güzelce sudan geçirin. Yıkama işleminden sonrasında cildinizi uygun bir nemlendirici yardımıyla nemlendirmeyi dikkatsizlik etmeyin. Bu maskeyi tertipli olarak uygulamanız cilt yüzeyindeki lekelerin kısa süre içinde temizlenmesine destek olurken, cildin pürüzsüz ve parlak bir yapıda olmasına destek olacaktır. Gül maskesi sivilce lekelerinin tedavi etmesinin yanı sıra hem de cilt kuruluğu problemine de iyi gelmektedir. Kuru cilde haiz kişilerin, bu formülü kullanımı cilt yüzeylerinin nemlenmesine ve sıhhatli bir görüntüde olmalarına destek olacaktır.

Limon maskesi

Malzemeler;

  • 1 yiyecek kaşığı limon suyu
  • 2 yiyecek kaşığı bal

Yapılışı;

Birçok lekenin olağanüstü tedavi aracı olan limon, sivilce lekelerinin de tedavi edilmesine destek olmaktadır. Uygun bir kasenin içine 1 yiyecek kaşığı limon suyu ve 2 yiyecek kaşığı balı alalım. İki araç-gereç birbirine karışacak şekilde güzelce karıştıralım. Karıştırma işleminden sonrasında bir miktar kadar ocakta ısıtın. İlk sıcaklığı geçtikten sonrasında soğuk kıvama gelen maskeyi cildinize güzelce sürün. Sürme işlemini tamamladıktan sonrasında cildinizde 20 dakika kadar beklemeye alın. 20 dakikanın sonunda cildinizi ılık su yardımıyla paklayın. Bu karışımı 10 gün tertipli olarak uygulamanız, cilt yüzeyinde bulunan başka sivilce lekelerinin tedavi edilmesine destek olurken hem de öteki tüm lekelerin geçmesi ve cildin pürüzsüz bir kıvamda olmasına destek olacaktır.

Maydanoz maskesi

Malzemeler;

  • 1 avuç temiz maydanoz
  • İçme suyu

Video: Çağla | Sivilce İzleri Nasıl Geçer? | Güzellik – Bakım

https://www.youtube.com/watch?v=PG6SVN25jqQVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Çağla | Sivilce İzleri Nasıl Geçer? | Güzellik – Bakım (https://www.youtube.com/watch?v=PG6SVN25jqQ)

Yapılışı;

1 avuç maydanozu güzelce sudan geçirin ve bir cezvenin içine koyun. Cezvenin içine bir miktar su ilavesi yaptıktan sonrasında maydanozu kaynatın ve suyunu süzgeçten geçirin. Maydanoz suyu soğuduktan sonrasında bir pamuk yardımıyla temiz olan cildinize sürün. Bu işlemi haftada 2 gün uygulamanız cilt yüzeyinde bulunan tüm lekelerin temizlenmesine destek olurken, cildin sıhhatli bir forma dönüşmesine destek olacaktır. Maydanozun içinde bulunan antioksidan özelliği kir probleminin ortadan kalkmasına destek olurken cildinizin sıhhatli bir forma kavuşmasına destek olurken. Bu maskeyi hazırlarken dikkat  etmeniz ihtiyaç duyulan tek bir husus, maydanozu saplarıyla beraber kaynatmanızdır. Saplarını kullanmayı kesinlikle dikkatsizlik etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir