Hızla gelişen teknolojinin gelişmesi ile beraber teknolojik bir toplumsal yaşam kültürü de oluşmuş oldu. Teknolojik toplumsal yaşamın WhatsApp, Instagram, Snapchat ve Twitter benzer biçimde uygulamalar ile yaşamımıza dahil olması sonucunda bir tek telefonlarımızı kullanarak öteki insanoğlu ile yazışma halinde olabiliyor ve hızla gelişen teknolojinin bu güzelliğinden faydalanabiliyoruz. Toplumsal bir teknoloji ağının yaşamımıza yerleşmesi ile gelen yeniliklerden önde gelen Snapchat puanlarını nasıl arttırabileceğinizi sizler için araştırdık.

Snapchat nedir?

Snapchat, anlık olan öteki insanoğlu ile fotoğraf paylaşmanıza olanak elde eden bir sosyalleşme uygulaması. Aynı anda hem fotoğraf gönderebildiğiniz hem de öteki insanoğlu ile söyleşi edebildiğiniz bir uygulama olan Snapchat üstünden insanlara hem evvelinde çektiğiniz fotoğrafları hem de anlık olarak çektiğiniz fotoğrafları yollayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra Snapchat üstünden göndereceğiniz fotoğraflara yazı da ekleyebiliyorsunuz. META INC. firmasının bir uygulaması olan Snapchat ile dünya çapından insanoğlu ile tanışabilir ya da arkadaşlarınız ile birbirinize gün içindeki kaçırmasını istemediğiniz anları paylaşabilirsiniz.

Snapchat nasıl kullanılır?

Snapchat kullanımını bilmeyen ve ilk kez kullanacak olan bireyler Snapchat uygulamasını nasıl kullanacaklarını araştırabilirler. Snapchat uygulamasını indirdikten sonrasında kendinize bir kullanıcı hesabı açmanız gerekiyor. Sonrasında ise bitmoji adında olan bir avatar oluşturuyorsunuz ve bu avatar profilinizde öteki insanlara görünüyor. Şu demek oluyor ki bu avatar sizi temsil ediyor. Arzu ettiğiniz şekilde avatarınızı oluşturduktan sonrasında rehberinizde bulunan kişileri ya da kullanıcı adını bildiğiniz öteki kullanıcıları ilave ederek onlar ile fotoğraflı sohbetler edebilirsiniz. Şahıs listenizde bulunan kullanıcılar ile söyleşi etmek ya da fotğraf göndermek için söyleşi kısmında onların isimlerine  tıklamanız kafi olacaktır.

Snapchat puanı nedir?

Snapchat puanı olarak karşımıza çıkan ve her Snapchat kullanıcısını profilinde kendi kullanıcı puanını gösteren sayı, öteki insanoğlu ile olan yazışma seviyenize bağlı şekilde yükselen sayıdır. öteki kullanıcılar ile fotoğraflı sohbetleriniz Snapchat puanlarınızın yükselmesini elde eden durumdur. Şu demek oluyor ki birden fazla kullanıcı ile etken olarak fotoğraflı söyleşi gerçekleştirmeniz durumunda Snapchat puanınız yükselmeye adım atar. Kimileri için önemsiz bir sayı olan bu puan, kimileri için ise yükselmesini istemek adına yeni kullanıcılar ekleyecekleri kadar önemlidir. Snapchat puanı hem de Snapchat uygulamasını ne kadar etken kullandığınıza bağlı olarak değişmiş olur.

Snapchat puanı ne işe yarar?

Snapchat puanları aslen düzgüsel hayatta pek işinize yarayacak bir şey değildir. Sadece uygulamanın genel amacı keyifli zaman geçirmek vve öteki insanoğlu ile sosyalleşmek olduğundan, buradaki amaç bir şeyler kazanmak değildir. Snapchat puanları kendi içinde bir sisteme haizdir ve toplamda yedi tane kupa bulunur. Snapchat puanlarını arttırılmasındaki amaç ise bu kupaların yedisinin birden toplanmasıdır. Son düzey olan yedinci kupayı da kazandığınız süre en yüksek Snapchat kupasını almış olmuş olursunuz. Belirttiğimiz benzer biçimde bu bir kazanç amacı değil, yalnızca tatlı bir rekabet ve öteki insanoğlu ile keyifli bir sosyalleşme yoludur.

Snapchat puanı nasıl arttırılır?

Snapchat puanlarınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Bu şekilleri uygulamanız halinde sizler de kupaları kazanabilir ve bu tatlı rekabette düzey atlayabilirsiniz. Snapchat puanınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz en bilindik yöntem öteki insanoğlu ile fotoğraflı söyleşi etmekten geçmektedir. Bunun yanı sıra kullanabileceğiniz bazı yöntemler ise şu şekilde:

Daha sık Snap gönderin

İnsanlara daha sık Snap göndererek Snapchat puanınızı fazlalaştırabilirsiniz. Normalde Snap göndermediğiniz dostlar ile Snapleşmeye adım atmak destek olabilir. Gün içinde bir arkadaşınıza birden fazla Snap göndermek de destek olacaktır.

Aynı anda birden oldukça arkadaşınıza Snap gönderin

Snapchat kullanırken insanlara gönderdiğiniz Snapler siz bir grup kurmadıkça grup mesajı olarak iletilmez. Aynı anda birden fazla arkadaşınıza Snap göndererek Snapchat puanınızı kolaylıkla katlamaya başlayabilirsiniz.

Okunmamış Snapleri açın

Okuduğunuz ayni aldığınız her Snap için bir puan kazanırsınız. Bunun için size gönderilen Snapleri tertipli olarak açmayı ihmal etmeyin. Sadece yine oynatılan Snaplerden ek puan alamazsınız. Bu yüzden devamlı olarak karşılıklı Snapleşerek puan arttırmaya devam edebilirsiniz.

Yazmak yerine yazılı fotoğraf kullanın

Snapchat içinde yazıl sohbetler Snapchat puanı kazandırmaz. Bunun yerine arkadaşlarınıza yanıt vermek için fotoğraf çekebilir ve bu fotoğrafa iletmek istediğiniz mesajı ekleyebilirsiniz. bu şekilde hem sohbeti devam ettirmiş hem de Snap puanınızı arttırmanın keyifli bir yolunu bulmuş olmuş olursunuz.

Hikayenize Snap ilave edin

Tertipli olarak öykü kısmına Snap eklemek de Snapchat puanınızı arttıracaktır. Görüntüleyen şahıs başına puan almazsınız. Bu yüzden tertipli olarak devamlı Snap hikayesi paylaşmak puan toplama ihtimalinizi arttıracaktır. Güzel anlarınızı Snapchat arkadaşlarınız ile paylaşın.

Snapchat arkadaşı ekle

Snapchat arkadaşı eklemek de Snapchat puanlarınızı arttırmak için kullanabileceğiniz bir başka yöntemdir. Snapchat üstünden rehberinizdeki kişileri eklediğinizde, süratli ekle kısmından eklediğinizde ya da kullanıcı adına bakılırsa aratarak kullanıcı eklediğinizde ek puanlar alırsınız Bu şekilde Snapchat puanınızı fazlalaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir