Galatasaray, Süper Lig 2021-22 Sezonu 21. hafta maçında deplasmanda Hatayspor’a 4-2 yenik oldu. İki kez öne geçmesine karşılık üstünlüğünü koruyamayan sarı kırmızılılar bu sürem ilk kere bir lig maçında kalesinde dört gol görerek sahadan yenik ayrıldı.

Domenec Torrent’in Galatasaray’ın başlangıcında ilk resmi imtihanını verdiği Süper Lig maçından, sarı kırmızılı ekip mühim oyuncularından yoksundu. Hatayspor maç genelinde toplamda 16 şut (7 isabetli) gönderirken Galatasaray rakip kaleye 13 şut (5 isabetli) çekti.

Galatasaray’da Taylan Antalyalı 82. dakikada direkt kırmızı kart görerek oyun dışı kaldı.

Atakaş Hatayspor XI: Abdullah, Kamil, Fatih, Burak, Samuel, Onur, Ruben Riberio, Saba Lobjanidze, Kamara, Mame Diouf, DylanGalatasaray XI: İsmail Çipe, Marcao, Alpaslan, Boey, Van Aanholt, Taylan, Berkan, Cicaldau, Kerem, Emre, Halil

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Maçın yargıcı yönetimi ile ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyorum. Hakemler mevzusunda TFF’yi göreve çağırıyorum. Biz adaletli yönetim istiyoruz. Galatasaray, Türkiye ve dünyanın en büyük camialarından. Galatasaray haksızlığa uğrarsa hepimiz bunun bedelini öder. Türk futbolunun %70, %80’i Galatasaray’dır. Kimse Galatasaray’la oyun oynamasın. Pişman olurlar! Biz olmasak Süper Lig Avrupa’ya ekip gönderemez. Federasoyn yetkililerini göreve çağrı ediyorum.

Nihat Kırmızı, Galatasaray Sportif A.Ş. Yöneticisi

Yalnız dört gündür buradayız. 3-2 yenik duruma düştüğümüzde beraberlik için hamle yaptık, bu yüzden dördüncü golü yedik. Dördüncü golden sonrasında 3 puan kaybettiğimizi anladık fakat yalnız 3 puan. Gelişmemiz gerekiyor. Oldukça fazla kontratak yedik. Eğer daha iyi bir performans sergilemiş olsaydık, daha iyi bir sonuca ulaşacaktık. AFCON’a gitmiş oyuncularımız var, sakatlıklarımız var. Bunların hepsi, bahane olarak kullanılmaması ihtiyaç duyulan şeyler. Daha çok çalışmamız gerekiyor. (Transferle ilgili) Galatasaray’ın daha ilkin izlediğim maçlarından sonrasında belli bir fikre sahiptim. Sadece kulübün beraber alması ihtiyaç duyulan bir karar bu.

Domenec Torrent, Galatasaray teknik direktörü (kaynak)

  • Futbolla ilgili daha çok içerik keşfedin.

“1. dakikadan, 90. dakikaya kadar maçı istediler. Puan kaybetseydik oldukça üzülürdüm. İyi bir Hatayspor vardı. Son haftalarda düşüş yaşıyorduk. Hakkaten oldukça özlemiştik. Oldukça doğru şeyler yaptık. İlk yarı 4-4-2 formatında rakibi karşıladık. Öndeki baskıyı bu şekilde uyguladık. Devreye 2-1 yenik girince risk aldık ve 3-4-3 olarak rakibi karşıladık. Bu da sahada netice verdi. Oyuncularım bu planımızı iyi uyguladı.”

Ömer Erdoğan, Hatayspor teknik direktörü (kaynak)

“Galatasaray Fatih Terim’in peşinden disiplinsiz bir görüntü sergiledi. Saha içinde takımın vurdum duymaz bir görüntüsü vardı. Galatasaraylı futbolcular top kaptırdığında oldukça geniş alanda yakalanıyor.”

Kurtulma Kapsal, A Spor yorumcusu

“Galatasaray iki kez öne geçti, penaltı kaçırdı ve yitirdi. (Torrent’in) Taktik anlamda ortaya bir farklılık koyacağını düşündüm fakat yanıldım. Öne geçtiğin iki anda kompakt oyuna geçsen bu bir farklılık yaratır. Iyi mi İspanyol hocaya Galatasaray takımının kasetleri gönderilmiş? Yalnız Avrupa’daki kasetleri gönderselerdi bugün Galatasaray’ın oyunu değişik olurdu. Galatasaray önde baskı yapamadığı için 27 puanda kalıyor. Ben tarihinde Galatasaray’da bu kadar çapsız, yeteneksiz bu şekilde oyuncu grubu gördüm. Taylan, Berkan. Berkan oyunun başlangıcında sol ayağına gelen topu gol yapamıyor. Taylan, saha içinde oldukça koşan fakat üretkenliği olmayan bir oyuncu. Cicaldau’nun hiçbir katkısı yok. Oynamaya çalışan bir Kerem Aktürkoğlu, bugün de iki penaltısı verilmedi. Bir oyuncunun ahlaklı olması kabahat mu bu ülkede? Darbeyi alacak, tökezleyecek fakat devam edecek diye penaltıyı vermeyeceksin. Problem hocada değil, kurulan takımda. Galatasaray’ın ekonomik bütçesi bu ekibi düzeltmeye yetmez.”

Levent Tüzemen, (A Spor yorumcusu)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir