İçindekiler

Sulu Köfte Yanına Ne Gider ?

Sulu Köfte Yanına Ne Gider ?

Vatanımızda kuru köfte ne kadar oldukca seviliyorsa aynı şekilde sulu köfte de o şekilde oldukca sevilmektedir. Bilhassa akşam yemeklerinde en oldukca tüketilen yiyeceklerden birisidir. Kuru köftenin yapımı sulu köfteye gore oldukca rahat olduğundan dolayı sulu köfte bu yüzden fazla tercih edilmemektedir. Sadece yapımı zor fakat yapıldıktan sonrasında hakkaten ortaya mükemmel bir lezzet çıktığından dolayı tercih edilmesi ihtiyaç duyulan et yemeklerinden birisidir. Bilhassa hanımlar sulu köftenizin yanına güzel yiyecek yapmış olursanız hem menünüzü daha kuvvetli hale getireceksiniz hem de sofranızdaki görüntü daha iyi olacaktır. O süre sulu köfte yemeğinin yanına bakalım başka ne benzer biçimde lezzetler yapabiliriz.

Sulu Köfte Yanına Ne Yapılır

Cacık

Salatalık yoğurt ile birleştiği süre ortaya cacık çıkıyor ve bu cacığı daha güzel hale getirmek için de taze nane ve zeytinyağı ekleniyor. Sizler de bu şekilde güzel cacık yaparak sulu köftenizin yanına tercih edebilirsiniz. Eğer sulu köfte yemeğinizin yanına pirinç pilavı yapmış olursanız o süre cacık en iyi seçim olur.

Salata

Her ana yemeğin yanına genel olarak meydana getirilen lezzetler içinde salata yer ediniyor. Yaptığınız sulu köfte yemeğinin yanına gidebilecek salatalar içinde mevsim salatası ile çoban salatası yer ediniyor.

Pirinç pilavı

Hem doyurucu hem de her yemeğin yanına yakışan pirinç pilavı sulu köftenin yanına oldukca iyi seçim olacaktır. Bilhassa içerisin de karbonhidrat bulunduğundan dolayı tercih edilmektedir. Sulu köfte yemeği de protein deposu olduğundan dolayı bu ikisi oldukca uyumlu olacaktır.

Sulu Köfte Yanına Ne yapsam

Patates salatası

Haşlanmış olan patateslerden ve içine eklenen bazı garnitürlerden meydana getirilen patates salatası yaptığınız sulu köftenin yanına oldukca yakışacaktır. Sulu köftenin yanına ne yapsam diyorsanız patates salatasını yapabilirsiniz.

Yoğurt çorbası

Başlangıç çorbası olarak günümüzde sık sık yapılanlar içinde yoğurt çorbası yer ediniyor. Bilhassa kış mevsiminde yoğurt çorbası oldukca tercih edilmektedir. Bu yüzden sulu köfte yemeğinizin yanına başlangıç çorbası olarak yoğurt çorbasını tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir