SuperBox gizyazı değişiklik yapma işlemi yapmak isteyen insanoğlu modemin ara yüzüne bağlanarak yapması gerekir. Turkcell Süperbox kullanıcısı olan kişiler bilgisayar ya da tv üstünden ara yüz adreslerine giriş yapmalıdır. Giriş yaptıktan sonrasında gizyazı, modem ve kullanıcı adı ayarları girilerek wlan ayarlar kısmı kısmından Wi- Fi şifresini değiştirebilirler. Süperbox kullanıcılarının karşılaşmış olduğu sorunlardan birisi de ara yüz bilgilerinin yanlışlığından Wi-Fi şifresini değiştirememektir. Kullanıcılar giriş bilgilerini bilmedikleri için ya da modem şifrelerini unuttukları için kendi Wi- Fi şifrelerini de değiştirmeyi bilmiyorlardır. Bununla birlikte bazı modemlerin ara yüz girişleri de değişik olduğundan gelen her gizyazı kabul edilmemektedir. 

  • Superbox Fiyat Sıralaması
  • Turkcell Superonline Abonelik İptal Dilekçesi

Normalde modem aldığın alındığı süre ara yüz giriş detayları alınan modemin alt bölgesinde yer almıştır. Modem kurulduktan sonrasında gizyazı değiştirilmiş olduğu süre ilk şifreler ile giriş yapmak isteyenler giriş yapamadığı için Süperbox modem gizyazı değişiklik yapma işlemini iyi mi yapılacağı kullanıcılar tarafınca bilinmiyor. Kullanıcılar modem şifrelerini değiştirebilmek için bilgisayardan ya da telefondan modemin web bağlantısı olması gerekir. Ara yüz girişe modeme bağlı olmadığı süre gizyazı ara yüz değiştirmesine izin vermez.

Superbox Kullanıcı Adı Şifre

Turkcell SuperBox gizyazı değişiklik yapma işlemi için bu adımlar izlenmelidir. İlk kurulumda modemin arkasında SuperBox kullanıcı ve şifreleri yazılır. Wi-Fi şifresi değişiklik yapmak isteyenler bu detayları girmiş olduğu süre gizyazı kabul edilmiyor ise reset atılması gerekir. Reset attıktan sonrasında yeni kullanıcı adı, şifresi, admini super online olarak tekrardan güncellenir. Sonrasında ara yüze bu bilgiler girildiği süre Wi-Fi şifresi değiştirebilir.

Superbox Şifre Değiştirme

Superbox Modem Arayüzü

Modemin arkasında modem ara yüze giriş detayları bulunur. Bu bilgiler modem ilk getirilmiş olduğu süre değiştirildi ise daha sonradan tekrardan gizyazı değişiklik yapmak istendiği süre bu bilgiler geçerli sayılmaz. Bu sebeple yeniden giriş yapabilmek için modeme reset tuşuna basılı tutarak on saniye beklemek gerekir. Bu sayede reset atılacaktır ve giriş detayları en baştaki haline geri döner. Doğrusu işlemi tamamlandıktan sonrasında modemin arkasındaki bilgiler ile tekrardan girilebilir.

Turkcell Superbox Şifre Değiştirme

Bilgisayar üstünden SüperBox Wi-Fi gizyazı değişiklik yapma işlemi yapmak isteyen kullanıcılar için, mobil cihazlardan da bu işlemi gerçekleştirmek mümkündür.  Telefon üstünden Wi-Fi şifreleri değiştirilebilir ya da Wi-Fi şifresi unutulduysa sıfırlanabilir;

Turkcell superbox gizyazı değiştirebilmek için işlem adımları şu şekiledir;

  • Telefon hangi modemin şifresi değiştirmesini istiyorsa fakat demin Wi-Fi’a bağlanması gerekir. Burada vasıta arama çubuğu kısmından “192.168.1.1” sayıları yazılarak ara yüz bölmesine gidilmelidir.
  • Sonrasında Wi-Fi modemini reşit reset tuşuna basılı tutarak reset atılmalıdır.
  • Reset atıldıktan sonrasında Superonline şifresiyle, kullanıcı adı da admin olarak girilmelidir.
  • Ekrana bir sayfa açılacaktır ve buradan Wi-Fi ayarlar kısmına gidilmelidir.
  • SSID yazan kısma modemin Wi-Fi’nin adı yazılır.
  • Geçiş anahtarına ise Wi-Fi şifresi yazıldıktan sonrasında uygulama seçeneğine tıklanmalı ve sonrasında gizyazı değiştirilir. Bu adımlar tamamlandığında SuperBox gizyazı değişiklik yapma telefondan yapılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir