Taburelerde doğru ölçümler yaparak yüksekliği belirleyebilirsiniz. Optimum konfor için taburelerin üst kısmı ile masaların alt tarafı içinde averaj 10 ile 11 inçlik mesafe olabilecek tezgah yüksekliği ayarlayabilirsiniz. Kısa yada tezgah yüksekliğine haiz olan tabureler, zeminden üst noktalara kadar averaj 24 inç olabilir. Alternatif olarak uzun ya da 30 inçlik tabureleri kullanabilmeniz mümkündür.

Kısa olarak adlandırılan tabureler işlevsel yapılarıyla öne çıkar. Ek oturma alanı olarak kullanışlı özelliklerini sunan bu tabureler averaj 44 ile 48 santimetre yüksekliğinde olabilir. Bu tabureleri yan sehpa olarak kullanabilirsiniz. Orta boyutlu olanlar 62 ile 67 santimetre yüksekliğinde olabilir. Uzun boyutlu olanlar 75 ile 80 santimetre yüksekliğinde değişmiş olur.

Tüm bu boyutlar marka ve modellere bakılırsa değişkenlik izah edebilir. Lüzumlu gördüğünüz durumlarda ayarlanabilir tabureler satın alabilirsiniz. Kişiselleştirilebilecek yapıdaki ayarlanabilir tabureleri kendi gereksinimlerinize ve mekanınızdaki öteki mobilyalara bakılırsa detaylandırabilirsiniz.

Tabure Nedir?

Tabureler, sırt ve kol dayanabilecek bölgeleri olmayan iskemleler olarak nitelendirilir. Değişik bacak sayıları olabilen tabureler en meşhur oturma grubu ürünleri içinde yer alır. Kol ve sırt dayama yeri olmayan tabureler teras, bahçe, balkon, bar ve mutfaklarda tercih edilebilir. Taburelerin değişik materyallerden üretilmiş olması seçim mevzusunda özgür olabilmenizi sağlar. Taburelerin portatif yapıya haiz olmaları popüler olmalarındaki en mühim detaylar içinde yer alır. Bir yerden değişik bir yere en kolay şekilde taşınabilen tabureler ile sizler de mekanlarınıza büyük bir dekoratif şıklık kazandırabilirsiniz.

Değişik renk ve tasarım çeşitleri olan tabureler dekoratif ve işlevsel kullanım imkanını sizlere sunar. Yüksekliği değişebilecek şekilde üretilen tabureler üretildikleri materyaller sebebiyle dayanıklıdır ve uzun ömürlü kullanım imkanını sizlere sunar. Bu aşamada Ana Dağıtım’ın çeşitli tabure modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Birbirinden değişik alanlarda kullanılabilen taburelerin değişik kaplama ve ana araç-gereç seçenekleri vardır. Ev içinde banyo, balkon ve mutfaklarda tercih edilebilen tabureler işyerlerinde ve açık alanlarda rahat ve şık bir halde kullanılabilir. Oturma alanlarını oluşturabilmek için tercih edebileceğiniz tabureleri kullanım amacınıza bakılırsa değerlendirebilirsiniz. Dekorasyon stilinize taburelerin uyum gösterebilmesi için boyutlarına dikkat etmelisiniz.

Çeşitli boyut seçenekleri içinde seçim yaparken mekanınızın genel özelliklerini hesaba dahil etmelisiniz. Düzgüsel kriterler göz önüne alındığında ortaya çıkan boyutlar sizin mekanınız için uygun olmayabilir. Bu sebeple, tavsiye üstüne değil ölçüm yaparak kendinize hususi hareket etmelisiniz. Her ürünün tasarım özelliklerine bakılırsa değişik boyutları olabilir.

Tabure Özellikleri

Dar alanlarda oldukça konforlu bir oturma alanı oluşturabileceğiniz tabureler içinde hasır, ahşap, plastik ve tekerlekli şeklinde çeşitli özelliklere haiz ürünler bulabilirsiniz. Arkalık kısmı olmayan tabureler minik alanlarda yer tasarrufu elde etmenizi destek sunar. Yüksek mutfak dolaplarına yetişebilmek için yaşam kurtarıcı bir rol üstüne alan tabure çeşitlerini mini sehpa yada gizleme alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

plastik tabure modelleri

İşlevsel kullanım imkanı elde edebileceğiniz plastik tabure modelleri de üretilir. Ana Dağıtım güvencesi ile sizlere sunulan bu taburelere marka üstünden erişebilirsiniz. Ana Dağıtım’dan toptan yada perakende alışveriş yapabilirsiniz. Değişik renklerde ve boyutlarda üretilen tabureleri dekoratif amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Taşıma kolaylığı sizler için önemliyse hafifçe yapıya haiz olanları tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda, işyerlerinde ya da dış mekanlarda kullanılabilecek birbirinden değişik ürünler vardır. Güzel duyu ve şık tasarımlara haiz olan tabureleri seçerken dekoratif stillerin göz önünde bulundurulması yeterlidir. Böylelikle fonksiyonel yapılarıyla öne çıkan tabureleri elde edebilirsiniz. Ana Dağıtım güvencesi ile haiz olabileceğiniz polikarbon iskemle ve plastik tabureleri uzun süre süresince mekanlarınızda kullanabilirsiniz.

5/5 – (1 vote)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir