Güzel duyu kaygısı ile kullanımı yaygınlaşmış bir ürün olan takma tırnak, hanımefendiler tarafınca tercih edilen bir üründür. Kimi zaman kostüm eğlenceleri ya da bir tek kostüm giyilmek istenen anlarda da takılan takma tırnaklar yaygın olarak kırılmış ya da oldukca kısa olan tırnakların oluşturduğu güzel duyu olmayan el görüntüsünü ortadan kaldırma amacı ile takılır. Sadece takıldıktan sonrasında bir de takma tırnakların çıkarılması işlemi vardır. İlk kez takma tırnak takan bireyler takma tırnakların nasıl çıkarılacağını merak ediyor.

Takma tırnak nedir?

Takma tırnaklar, bakımlı görünen ellerin sırrı olarak malum ve daha güzel duyu bir el görüntüsü oluşturmak adına tercih edilen tırnaklardırlar. Tamamen suni ürünler olan takma tırnaklar, kırılmış ya da oldukca kısa kesilmiş olan tırnakların oluşturduğu güzel duyu karşıtı görüntüyü ortadan kaldırmak ve daha hoş görünen ve daha uzun tırnaklar ile bir süre kırılan ya da kısa kesilen tırnağın görünümünü engellemek adına takılırlar. Takma tırnaklar tırnakların üstüne takılan ve belirli bir süre elde bekletilen takılar olarak tanımlanabilir.

Takma tırnak nasıl takılır?

Takma tırnak takmak isteyenler takma tırnağın nasıl takılacağını merak ediyor. Takma tırnakların takılmasında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bazı hususlar var. Takma tırnak takarken oldukça kısa ve kolay bir işlem gerçekleştiriyor olsanız da, hem dikkatli hem de incelik ile davranmanız icap ettiğini ihmal etmeyin. Takma tırnak takarken ilk olarak ellerinizi  sudan geçirin ve paklayın. Peşinden kir kalmayacak şekilde aseton ile tırnaklarınızı silin. Tırnaklarınızı kuruladıktan sonrasında bir miktar tırnak yapıştırıcısını tırnaklarınızın orta kısmına sürün ve takma tırnağı buraya yapıştırın. Ortalama olarak 2 dakika eliniz ile takma tırnağı bastırın ki kendiliğinden çıkmayacak şekilde yapışsın. Takma tırnakların takılma işlemi bu kadardır.

Takma tırnak ne kadar süre takılır?

Takma tırnakların belirli bir kullanım ömrü vardır. Düzgüsel tırnak yapısının üzerine yapıştırılacağı için tırnağı engellemiş olan ürünlerdirler. Bundan dolayı de takma tırnak oldukca uzun süre takılmamalıdır. Takma tırnak takarken 7 gün ile 10 gün içinde bir kullanım ömrü bulunduğunu ihmal etmeyin. Sonrasında takma tırnağı çıkarmalı ve minimum 3 gün kadar tırnaklarınızı dinlendirmelisiniz. Takma tırnak takan bireylerin en sık yapmış olduğu hata tırnaklarını dinlendirmemek olduğundan zaman içinde tırnağın yapısı bozulmaya uğrar. Bundan dolayı takma tırnakları çıkardıktan sonrasında belirli bir süre elleriniz dinlendirmeyi ihmal etmeyin.

Takma tırnak nasıl çıkarılır?

Takma tırnaklarınızı 7 ile 10 gün içinde kullandıktan sonrasında çıkarmanız ve bir süre ellerinizi dinlendirmeniz gerekmektedir. Kullanım ömrü biten takma tırnakları çıkarmak için uygulanması ihtiyaç duyulan işlem gene takma tırnak takma işlemi kadar basittir. Takma tırnakları çıkarmak isteyen bireylerin ilk olarak belirli malzemeleri elde etmesi gerekir. Bu malzemeler Aseton, sıcak su, pamuk ve tas olacaktır. Minik bir tas içine aseton ve sıcak suyu doldurup ellerinizi bu su içinde bekletmeye başlayın. Bu bekleme ortalama olarak 10 dakika sürecektir. 10 dakika kadar bekledikten sonrasında tırnaklarınızın kolaylıkla çıktığını görmüş olacaksınız. Ondan sonra aseton ve pamuk yardımı ile tırnaklarınızda kalan tırnak yapıştırıcılarını paklayın. Son olarak tırnaklarınıza tırnak kremi le bakım yapmayı ve dinlendirmeyi ihmal etmeyin.

Takma tırnak nasıl seçilmeli?

Takma tırnakları seçerken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Takma tırnaklar daha güzel duyu bir görünüm kazanma amacı ile takılan tırnaklar oldukları için, takma tırnakları takarken hem de güzel duyu görünüme uyacak şekilde hazırlanmak da önemlidir. Takma tırnak seçiminde renk ve desenler önemlidir. Giyeceğiniz giysiler ve gideceğiniz ortamlara uyum sağlayacak takma tırnaklar seçmelisiniz. Ek olarak takma tırnak yaparken makyajınız ile uyumlu olması da önemlidir. daha açık tonlarda makyaj ve giyim seçimlerinde karanlık tonda bir tırnak takmak güzel duyu olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir