İçindekiler

Tas Kebabı Yanına Ne Yapsam ?

Tas Kebabı Yanına Ne Yapsam ?

Etli yemeklerde günümüzde en oldukca yapılanlar içinde tas kebabı yer verilmiştir. Bilhassa tas kebabı yapıldığı süre ortaya mükemmel lezzet çıkıyor. Sizler bu lezzeti iki katına çıkarmak için yanına oldukca güzel bir yiyecek yapmanız gerekiyor. Tas kebabı dendiği süre esasen akla gelen ilk yemekler içinde pirinç pilavı ile bulgur pilavı gelmektedir. Tas kebabının içerisin de kuşbaşı etler olduğundan dolayı protein bakımından da en varlıklı yiyeceklerden birisidir. Akşam menüsü için tas kebabı yaptıysanız o süre yanına da aşağıda bulunan yiyeceklerden birisini tercih edebilirsiniz.

Tas Kebabı Yanına Ne Gider

Pilav

Tas kebabı et yemeklerinden birisidir ve biliyorsunuz ki ki pirinç pilavı en güzel et yemeklerinin yanına yakışır. Bu yüzden tas kebabı yaptığınız süre yanına dere otlu ya da garnitürlü olacak şekilde pirinç pilavı yapabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Eğer yaptığınız tas kebabınızın yanına pirinç pilavı yapmak istemiyorsanız o süre buna alternatif seçenek olarak domatesli ya da bolca salçalı olacak şekilde bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Ayran

Et yemeklerinin yanına yakışan meşrubatlar içinde ilk sırada Ayran içeriyor. Akşam ki menünüz tas kebabı ile pirinç pilavı ise o süre yanına ne olursa olsun Ayran seçmelisiniz. Ayranınızın daha leziz ve köpüklü olmasını istiyorsanız soda ilave edebilirsiniz.

Tas Kebabı Yanına Ne yapsam

Patates Püresi

Tas kebabı genel olarak patatesli olur fakat buna karşın patates püresi oldukca tercih edilmektedir. Fakat bunu yapmak için yemeğinizin yanına ne olursa olsun pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapmanız gerekiyor.

Sebze Yemeği

Tas kebabı yemeği et olduğundan dolayı yanına sebze yemeklerinden birisini yapmış olursanız ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz. Yapacağınız sebze yemeğini de zeytinyağlı yaparak lezzeti iki katına çıkartabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir