İçindekiler

Tavuğun Yanında Ne Yakışır ?

Tavuğun Yanında Ne Yakışır ?

Tavuk mütevazı olarak yapıldığı benzer biçimde aynı süre da çeşitli garnitürlerle süslendiği süre ortaya mükemmel lezzetler çıkmaktadır. akşam yemeği olarak tavuk yapacaksanız o süre tavuğunuzu mütevazı yapmak yerine eğer çeşitli sebzelerle süslerseniz o süre ortaya mükemmel lezzet çıkarmış olmuş olursunuz. Tavuk yemeği yaptığınız süre da yanına kesinlikle güzel ek yemekler yapmanız gerekiyor. Fakat eğer yaptığınız tavuk yemeği ana yemeğiniz olacaksa o süre yanına yapacağınız ek yemekler tavuğun lezzetini bastırmamalıdır. O süre isterseniz tavuk yemeğinin yanına ne benzer biçimde lezzetler yapabiliriz onlara göz atalım.

Tavuğun Yanında Ne Gider

Pilav

Ana yemeğinizi eğer tavuk yapacaksanız o süre yanına tercih edebileceğiniz ilk yiyecek pilav oluyor. Yapacağınız pilav hem sofranızı renklendirecek hem de masanız daha varlıklı hale gelecektir. Fakat pilavı yapacağınız süre mütevazı yapmak yerine şehriyeli yapmış olursanız daha iyi olur.

Salata

Salata bildiğiniz gibi ki her ana yemeğin yanına olması ihtiyaç duyulan lezzetlerden birisidir. Fakat tavuklu olan bir yemeğin yanına tavuklu bir salata yapmanız pek doğru olmaz. Bu yüzden tavuğun yanına salata olarak çoban salatası ya da sebze salatasını tercih edebilirsiniz.

Ayran

Tavuk yemeği yapıldığı süre ve bilhassa yanına pirinç pilavı tercih edildiğinde içecek olarak en fazlaca tercih edileni Ayran oluyor. Sizler de tavuğunuzun yanına ulusal içeceğimiz olan Ayranı seçebilirsiniz.

Tavuğun Yanında Ne yapsam

Çorba

Tavuk yemeğimiz bizim ana yemeğimiz olduğundan dolayı başlangıç olarak hafifçe bir çorba yapmak en mantıklı seçimdir. Bu yüzden çorba olarak midemizi rahatlatacak çorba seçmemiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir