İçindekiler

Tavuk Kızartması Yanına Ne Gider ?

Tavuk Kızartması Yanına Ne Gider ?

Bilhassa çocuklar tarafınca fazlaca sevilen ve annelerin de çoğunlukla yapmış olduğu yemekler içinde tavuk kızartması yer ediniyor. Tavuk kızartması çocuklar ve yetişkinler tarafınca fazlaca sevilip de tüketilen gıdalardan birisidir ve eğer yanına da güzel bir şeyler yapmış olursanız o süre ortaya hakikaten mükemmel lezzet çıkacağından güvenilir olabilirsiniz. Birçok ev hanımı tavuk kızartması yapmış olduğu süre yanına ne yapsam diye araştırmalar da bulunuyor. Hepimiz de yanına gidebilecek en kolay ve en leziz yiyecekleri bularak aşağıya yazdık. Eğer akşama evinize gelecek misafirleriniz var ise da onlar için mükemmel menü hazırlayabilirsiniz. İşte tavuk kızartmanın yanına yapılabilecek yemekler ;

Tavuk Kızartması Yanına Ne Yapılır

Fırında Makarna

Fırında makarna günümüzde bilhassa gençler tarafınca çoğunlukla tüketilen yiyecek türlerinden birisidir. Yaptığınız tavuk kızartmasının yanına fırında yapacağınız makarna fazlaca iyi olacaktır. Aynı süre da fırında makarnanıza kaşar rendelerseniz daha leziz yapmış olmuş olursunuz.

Patates Kızarması

Hem tavuk kızartması hem de patates kızartması fazlaca tercih edilen ikili menülerden birisidir. Patates kızartmasını yapacağınız süre elma dilim yapmış olursanız tavuk kızartmasının yanına daha iyi olur.

Karışık Sebze Haşlaması

Tavuk kızartması genel olarak ağır yiyecek olduğundan dolayı yanına karışık sebze haşlamalarından yapmış olursanız hem sıhhatli beslenmiş hem de ortaya mükemmel menü çıkarmış olmuş olursunuz. Sebze haşlaması olarak brokoli yapabilirsiniz.

Tavuk Kızartması Yanına Ne yapsam

Sulu Köfte

Tavuk kızartmasının yanına gidebilecek öteki yiyecek türlerinden birisi de sulu köfte yemeğidir. Akşama tavuk kızartmanın yanına ne yapsam diyorsanız sulu köfte yemeğini deneyebilirsiniz.

Yeşil Salata

Hiçbir yiyecek salatasız olmaz değil mi ? İşte bu yüzden yaptığınız tavuk kızartmanın yanına yeşil salata tercih edebilirsiniz. Hem bolca vitaminli hem de görüntü olarak fazlaca güzel olduğundan dolayı sofranızı da süsleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir