TRT ortak yapımı ‘Tay’ filmi Hz. Muhammed’in hayatındaki en mühim olaylardan önde gelen Hicret’i mevzu edinen 3D animasyon türündeki TRT ortak yapımı beyaz perde filmi “Tay”ın ilk vizyonu Ankara’da yapılmış oldu. Yapımcılığını Mustafa Emre Tülün’ün üstlendiği filmin senaristliğini Betül Yağsağan Birgören kaleme aldı. İzleyiciler Tay filmi izle! Tay filmi full izle! artarak filmi iyi mi izleyeceklerini araştırmaya başladılar…

Tay filmi mevzusu

TRT’den meydana getirilen açıklamaya nazaran, TRT ortak yapımı filmimizde, annesini arayan safkan bir tay olan Riyah’ın, ardındaki hırsızlardan kaçarken tanıştığı yaşlanmış deve Jabal ile beraber Medine’ye doğru çıkmış olduğu yolculuğun hikayesi anlatılıyor.

Çöl yolculuğu, hicretleri süresince Hz. Muhammed ile Hz. Ebu Bekir’i takip eden Jabal’ın anılarını hatırlamasıyla değişik bir hikayeye dönüşüyor.

Tay filmi amacı nedir?

3D animasyon türündeki beyaz perde filmiyle çocuklarda fedakarlık, ümit ve sevgi benzer biçimde kavramların pekiştirilmesi, peygamber sevgisinin aşılanması hedefleniyor.

Tay filmi izle! Tay filmi full izle!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir