Her yaştan her insanın cebinde olan akıllı telefonlar oldukça gelişmiştir. Yüzlerce milyon para vererek aldığımız telefonları gözümüz şeklinde bakıp denetim ediyoruz. Kenarına bir şey olduğu takdirde ürkü yaparak dikkat ediyoruz. Cep telefonunuzun başına bin bir türlü şeyler gelebilir hür dikkat ederek kullanılmalı. Garantinin olmaması ile başımıza gelebilecek olan şeylerden birisi suya düşmesidir.

Suya düşmesi ile beraber hayallerimizde suya düşer. Suya düşen telefonda evde yapabileceklerimiz olup çalışmasına olanak sağlayabiliriz. Suyla teması ile bataryasını çıkartarak kağıt havlular ile suyunun emilmesini sağlayınız. Kabını çıkartıp üstünde bolca oranda yer edinen suyu da çekiniz. Pirinç nemi emdiğini çoğumuz azca oldukça biliyoruz bunun için yapmamız ihtiyaç duyulan ise 1 kilogram pirincin içine koyunuz 2-3 gün süresince bekletiniz. Telefonu çıkartınız içinde bulunan su emilmiş olacak eskisi şeklinde açılır. Bu şekilleri uyguladıktan sonrasında gene açılmıyorsa saç kurutma makinesini kullanın zarar verebilir dikkat etmelisiniz.

Yukarıda verilen şekilleri uyguladıktan sonrasında halen açılmıyorsa teknik servise götürmenizde yarar vardır. İçinde parça yanmış olabilir yine değiştirerek size geri iade edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir