Akıllı telefonlar yaşamımıza dahil olmasıyla beraber bilgisayarlar rafa kalkmaya başladı. İnternette herhangi bir işimiz olduğu zaman akıllı telefonları kullanmaktayız. Kolay ve kolay olması yaşamımıza yenilik getirmekte. Avea, Turkcell ve Vodafone hat kullanıcıları altyapılarını kullanarak internete bağlanırlar. Bölgelere bakılırsa her operatör değişik netice verebilir. 4,5G geçilmesi ile birlikte internette hız alanında devrim yaratıldı. Operatörler 100 MB kadar ulaşacağını iddia etmelerine karşın kimi zaman web hızınız oldukça yavaş olabiliyor.

3G, 4,5G ve Wifi ile internete bağlanırken web hızınızın kaç MB bulunduğunu öğrenmeniz mümkün. Mobil cihazlarda web hızını denetim eden uygulamalar var. Android telefon kullanan kişiler bilhassa Google Play’dan Speedtest uygulamasını indirerek yararlanmaları mümkündür. Kimi zaman GSM operatörleri size verdikleri vaatler haricinde değişik sonuçlar verebilir. Bunun için kendi web hızınızı denetim etmenizi öneriyoruz. Bu sayede gerek alan kişi hizmetleri ile görüşerek lüzumlu güncellemeleri yapmalarını isteyebilirsiniz.

Android kullanıyorsanız eğer Google Play giriş yaparak Speedtest uygulamasını indirin. Averaj 50 milyon indirme olacak doğru olanı indiriniz.

İnternet hızını neye bakılırsa 3G, 4,5G ve Wifi ölçümü yapmak istiyorsanız bağlantınızı kurun.

Uygulamayı kurduktan sonrasında Speedtest giriş yapınız.

“Begin Kontrol” yazısına tıkladıktan sonrasında web hızınızı ölçmeye başlamış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir