Telegram; iki kişilik konuşmaların, toplu grup akışlarının, görüntü ve ses içerikli araçların paylaşımının sağlanabildiği uygulamadır. Telegram üstünden paylaşılacak oldukca sayıda içerik arasındansa videoların nasıl indirilebileceği ve görüntülenebileceği bilmek kimi zaman oldukca işe yarayabilir. Bu bağlamda, video indirirken gerekenlerin neler bulunduğunu bilmek ve hemen sonra sırasına uygun adımlarla video indirmeyi öğrenmek gerekecektir.

Telegram Video İndirme İçin Gerekenler Nedir?

Telegram kullanımında, söyleşi esnasında paylaşılmış olan videoların cihaza indirilmesi mümkündür. Sadece hem aygıt kapasitesi bakımından hem de teknik desteğin sağlanması bakımından gerekenler vardır.

Bu gerekenler şöyledir:

  • İnternet sinyal bağlantısı
  • Telegramın yüklenmiş olduğu aygıt üstünde, indirilmek istenen videonun hafızasından daha çok alan
  • Söyleşi içinde paylaşılmış olan herhangi bir video

Bu gerekenler, telegram videolarını indirmek için mecburi olarak gerekir.

Telegram

Telegram Video İndirme Adımları Nedir?

Telegram sohbetlerindeki videoların cihaza indirilmesi için, tam olarak sırasına uygun şekilde izlenmesi ihtiyaç duyulan adımlar vardır. İlk adım, söyleşi içinde yer edinen ve karşı taraflarca paylaşılmış olan videonun yer edinmesini sağlamaktır. Alınan bir videoya güvenli olunduğu vakit, web bağlantısı kurulu olan aygıt üstünden videoya tıklama yapılır. Tıklamanın derhal sonrasında, yuvarlak bir biçim olarak görülen bir indirme şeması ortaya çıkar. Şemanın üç yüz altmış aşama olarak tamamlanması durumunda, telegram video indirme gerçekleşmiş olur.

Telegram Video İndirme İçin Ne Kadar İnternet Gerekir?

Telegram kullanımı online olduğundan, telegram üstünden herhangi bir videonun indirilmesi de online olarak ve interneti lüzumlu kılarak gerçekleşir. Video boyutları ise birbirinden bağımsız etkenlerle belirlenir ve web kullanımı üstünde direkt söz sahibi olurlar. İlk olarak, videonun süre olarak uzun olması halinde fazla web kullanımı olurken; süresi kısa olan ve fazla bir çekim süresine haiz olmayan videolar için web kullanımı azca olacaktır. Ek olarak, videonun ne kadar yüksek çözünürlüğe haiz olduğu da web kullanım miktarını değiştirir. HD kaliteye haiz olan videolar için yüksek megabayt aralıklarında web tüketilirken, 144 p olan çözünürlüklerde daha azca megabayt kullanımı olacaktır. Averaj web tüketimiyse, video başına on megabayt ile beş yüz megabayt içinde değişmiş olur.

Telegram

Telegram Video İndirme Ne Kadar Sürer?

Telegramdan videonun indirilmesi, aynı video için dahi fark izah edebilir. Şu sebeple bir cihazın video indirme süresi; aygıt hafızasının durumuna, web kotasına, web hızına, video kalitesine ve birçok değişkene bakılırsa ortaya çıkar. Bellek olarak yalnızca video indirmeye uygun alanı olan, daha çok alanı olmayan cihazların kapasitesi zorluk çekecek şekilde video inmiş olduğu için, kısa bir videonun dahi saatler devam eden bir zamandan sonrasında indirilebilmesi gerçekleşebilir. Benzer olarak, web kullanım miktarı oldukça büyük olan telegram videolarında; webin etken kullanımındaki yüksek hız, hafızanın boşluğu ve bağlantı seviyesi yeterliliğiyle süre bakımından kısa vakit diliminde videolar indirilebilir.

Telegram Video İndirme Niçin Gerekir?

Telegram kontakt ve paylaşım uygulaması, öteki kontakt uygulamalarından değişik yenilikleri taşır. Ilk olarak, daha ilkin dahil olunmayan grupların ilk konuşmalarına dahi telegram yardımıyla erişme olanağı insanlara sunulmuştur. Sadece bazı durumlarda; gruplara dahil olunmayarak gereksiz mesajların alınmasını önlemek, yalnızca ihtiyaç duyulan videolar için yükleme yapabilmek ve cihaza yüklenen içeriğe gerekseme duyulmasından dolayı gruplara katılım olmadan videolar alınmak istenebilir. Bu durumlarda telegram kullanıcılarının video indirmeyi bilmeleri ve doğru olan şekilde uygulamaları sağlanmalıdır.

İzleyin: Telegram’da indirilen dosyalar nereye gidiyor?

https://www.youtube.com/watch?v=AFccM_emZvMVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Telegram’da İndirilen Dosyalar Nereye Gidiyor? (https://www.youtube.com/watch?v=AFccM_emZvM)

Telegram Video İndirmeyi Kimler Yapabilir?

Telegramdaki videoları almak, öteki kişilerin paylaşmış olduğu verilere dahil olmayı kapsar. Ek olarak telegram üstünden tanınmayan insanlara da bildiri atılarak arama yapılabildiğinden dolayı, kişisel verilerin işlenmesine izin verilerek kimliğin doğrulanması gerekir. Bu aşamayı gerçekleştirmeyen kişiler, cihazlarına telegram uygulamasını indirmiş olsalar dahi herhangi bir video indirme hakkına ve olanağına haiz değildir. Video indirmek için kesinlikle kullanıcı detayları tanımlaması ve telefon numarası doğrulaması yapılmalıdır. Ek olarak meydana getirilen ilk kimlik doğrulaması ve aktivasyon sonrasında video indirmek için tekrardan doğrulama yapılmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir