İçindekiler

Tepsi Kebabı Yanına Ne Yapılır ?

Tepsi Kebabı Yanına Ne Yapılır ?

Hususi günlerde sık sık meydana getirilen ve sevilen lezzetleri içinde sini kebabı yer verilmiştir. Bu yiyecek kıyma ile yapılmaktadır ve doyurucu özelliği de bulunduğundan dolayı günümüzde fazlaca tercih edilen yiyecek türlerinden birisidir. Evinize akşam hususi misafirleriniz gelecekse ve sizler de sini kebabı yaptıysanız fakat yanına ne yapsam diye merak ediyorsanız o süre asla merak etmeyin doğru yerdesiniz. Zira sini kebabının yanına gidebilecek en güzel ve yapımı kolay alternatif yiyecekleri sizlerle paylaştık. Bakalım sini kebabı yemeğinin yanına neler yapabiliyoruz.

Tepsi Kebabı Yanına Ne Gider

Domates Çorbası

Tepsi kebabının yanına yapabileceğiniz lezzetler içinde domates çorbası yer ediniyor. Zira sini kebabı bir ana yiyecek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapmamız en doğru seçim olacaktır.

Pirinç Pilavı

Et yemeği dendiği süre genel olarak akla ilk pirinç pilavı gelmektedir. Bu yüzden sini kebabı yaptığınız süre menünüzü daha sağlam hale getirmek için pirinç pilavını yapabilirsiniz.

Cacık

Hem sini kebabı hem pirinç pilavı yapmış olursanız ve bunu tamamlamak için buz benzer biçimde cacık yapabilirsiniz. Cacığınızı da daha leziz yapmak istiyorsanız o süre taze nane ekleyebilirsiniz.

Tepsi Kebabı Yanına Ne yapsam

Fırında Patates

Fırında meydana getirilen patates yemeği günümüzde sık sık meydana getirilen lezzetlerden birisidir. Tepsi kebabının yanına bir tane daha ana yiyecek yapmayı düşünüyorsanız o süre bu seçiminiz fırında patatesten yana olabilir. Hatta fırında yapacağınız patateslere baharatlar eklerseniz yemeğinizi daha leziz yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir