Dengenin temsili olan Terazi, adaleti ve dengesi ile nam salan Terazi burcunun da sembolü olmuştur. Venüs gezegeninin yönetimindeki Terazi burcu, hava grubuna mensup olan öncü özellikte bir burç olarak öne çıkar. Pek oldukça şahıs Terazi burcunun hangi ayda doğduğunu ve özelliklerini merak eder. Kapsamlı ve doğru tespitler ile Terazi burcu ile ilgili her şeyi sizler için derledik. İşte Terazi burcuna dair dört gözle beklenen her şey.

Terazi burcu hangi ayda dünyaya gelmiştir?

Eylül ayının sonu ile ekim ayının sonları içinde doğan kişiler Terazi burcudur. Net bir tarih vermek gerekirse, 24 Eylül ile 23 Ekim içinde doğan kişilerin burcu net bir halde Terazidir.

Terazi burcunun özellikleri nedir?

Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Yönetici gezegeni: Venüs

Elementi: Hava

Niteliği: Öncü

Vücutta karşılığı: Böbrekler

Rengi: Soluktan parlağa mavi tonları

Metali: Bakır

Taşı: Safir

Pozitif yönde yönleri: Rafine, kibar, uzlaşmacı, tertipli, adil, objektif, akla ehemmiyet veren ve ona gore davranan

Negatif yönleri: Kararsız, fazla kırılgan, dengesiz, zayıf iradeli, tembel, manipülatif

Terazi hanımı

Terazi hanımı son aşama uyumlu ve yumuşak başlı bir karaktere haizdir sadece bunun yanında Terazi hanımı hırsına da gizli saklı sadece kuvvetli bir şekilde düşkündür. Terazi hanımı ilişkilerinde son aşama özenli olmasına karşın kendi özgürlüğüne ve bağımsızlığına da büyük seviyede düşkündür. Bağımlı bir ilişki Terazi burcu hanımına iyi gelmeyen bir ilişki türüdür. Hava elementine mensup bir burç olan Terazi burcu, Venüs gezegeninin yönetiminde de bulunmuş olduğu için sanata ve entelektüel hislere fazlaca düşkündür ve partnerinden de bunu bekler. Sanata son aşama büyük bir sevgi besleyen Terazi burcu hanımı, yukarıda söylediğimiz bağımsız olma isteğinin yanında dengesiz bir yapıda olması sebebiyle birine yaslanma ve bağlanma içgüdüsüne de fazlaca haizdir. Terazi hanımı, ilişkilerinde barışçı olmaya ve problemler konuşarak görüşme halinde çözmeye eğilimli bir karaktere haizdir. Öncü bir burç olan Terazi, aslına bakarsak bağımsız olmasına karşın ilişkisine gösterdiği özveri yardımıyla bazen boyun eğen ve karşısındaki kişiyi de önemseyen bir hale bürünür. Terazi burcu hanımı tensel bir ruh halindedir ve ilişkisinde dokunsal halleri sever. Konforuna ve güzel duyu pek oldukça şeye oldukça düşkün olan Terazi hanımı, ilişkisinde bunu ister. Evlilik Terazi hanımına oldukça yakın bir düşüncedir ve bundan dolayı evlilik için oldukça beklemek istemez. Dengeleyici ve uyumlu bir karakter olan Terazi hanımı evlilikte başarıya ulaşmış olabilecek özellikleri bünyesinde barındırır. Terazi hanımının ilgisini çekmek için muhakkak güzel görünmeli ve güzel kokmalısınız zira bu burcun bayanları yönetici gezegenleri Venüs’ün de tesiri ile beraber güzelliğe fazlaca ehemmiyet verirler.

Terazi erkeği

Terazi erkeği de Terazi hanımı şeklinde fazla dengeli bulunduğunu söyleyemeyiz. Terazi erkeği ilişki anlamında oldukça flörtöz bir karaktere haiz olmasıyla beraber son aşama de keyifli bir ruha haizdir. Terazi erkeği, hoşlanılmış olduğu ve gözüne kestirdiği kadının neleri seveceğini süratli bir halde tespit eder ve onu elde etmek için elinden ne gelirse hayata geçirmeye hazır bir halde fırsat kollar. Gülünç ve keyifli Terazi erkeği, daima duygusal ilişkilerde bulunmak ister sadece ciddi bir yola girildiğinde ya da girileceğinin sinyalleri verildiğinde ansızın o ilişkiden kaçabilir. Terazi erkeğinden sadakat beklemek kim bilir hayatındaki kişinin en büyük hatası olabilir zira Terazi erkeği flört etmeyi ve heyecanı oldukça sever. Buna bağlı olarak da oldukça aşık olsa bile bazen aldatma eğilimi hatta başka limanlara yelken açma eğilimi gösterebilirler. Oldukça toplumsal bir burç olduğundan Terazi erkeği bazen sadık olsa bile rahatsız edici bir toplumsal kelebek olabilir. Terazi burcu erkeği oldukça fazla duygusal özelliklere haizdir ve ilişki sürdükçe onunla bu duygusal ilişkiyi yaşamak oldukça cazip ve eğlencelidir. Terazi burcu erkeğinin birlikteliğin tadını kaçıracak özelliği ise değişken ve dengesiz oluşudur. Onu elinizde tutmak istiyorsanız güzelliğe büyük ehemmiyet verdiğini ve bunun yanında bitmek bilmeyen bir enerji ve keyifli ruh hali dilediğini ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir