İlk olarak 22 Aralık 2021 tarihinde gösterime giren “The Matrix 4: Resurrections” filmini full hd tek parça seçenekleriyle Türkçe dublaj/Türkçe altyazılı olarak seyretmek isteyen kullanıcılar arama motorlarında sorgulamalar yapıyor. İşte serinin dördüncü filmi olan “The Matrix 4: Resurrections” seyretme rehberi.

“The Matrix 4” filmi nedir?

Matrix Resurrections yada özetlemek gerekirse Matrix 4, Lana Wachowski tarafınca üretilen 2021 Amerikan bilim kurgu aksiyon konulu bir filmdir. The Matrix Revolutions’ın (2003) devamı ve The Matrix film serisinin dördüncüsüdür.

Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith ve Lambert Wilson önceki filmlerdeki rollerini tekrardan canlandırıyor ve onlara Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas birlikte rol alıyor.

 • Biliyor muydunuz? Popüler çevrimiçi bir data bankası olan IMDB’de The Matrix Resurrections filmi 195 bin kez oylanmış ve kullanıcılar tarafınca 10 üstünden 5.7 puan almıştır. Bu düşük oylamalar, filmin ilk üç serisine kıyasla oldukça düşük bir başarı sergilediğini gösteriyor.

Film, Devrimlerden altmış yıl sonrayı mevzu ediniyor ve hayalleri gerçeklikten ayırt etmekte zorluk çeken bir video oyunu geliştiricisi olarak görünüşte basit bir yaşam yaşayan Neo’nun yaşamını takip ediyor.

Bir grup isyancı, Morpheus’un programlanmış bir versiyonunun yardımıyla Neo’yu Matrix’in yeni versiyonundan kurtarmış olur ve Trinity’yi esir eden yeni bir düşmanla savaşır.

The Matrix 4

 • Ansiklopedika’da filmlerle ilgili daha çok içerik keşfedin.
 • The Matrix 4 Resurrections Türkçe dublaj/altyazılı izle

  İlk fragmanı 9 Eylül 2021 tarihinde gösterilen The Matrix 4: Resurrections filmini full hd tek parça reklamsız seçeneklerle seyretmek isteyen kullanıcılar arama motorlarına yöneldi. Filmi HBO üstünden add-free seçeneğiyle seyretmek için tıklayın.

  Oyuncular

  Keanu Reeves

  Keanu Charles Reeves, 2 Eylül 1964 doğumlu Kanadalı erkek oyuncu, yapımcı, yönetmen ve müzisyen. Adının anlamı “Dağlardan esen rüzgâr”dır. Anası ile babası Beyrut’ta bir gece kulübünde tanışmışlardır. Anası İngiliz, babası Çin asıllı bir Hawaiilidir.

  Laurence Fishburne

  Laurence John Fishburne III 30 Temmuz 1961 doğumlu Amerikalı erkek oyuncu ve yapımcı. Filmlerindeki kuvvetli, militan ve otoriter karakterleri sebebiyle eleştirel olarak selamlandı.[2] Matrix serisinin (1999–2003) ilk üç filmimizde Morpheus, John Singleton drama filmi Boyz n the Hood’da (1991) Jason “Öfkeli” Stiller, Francis Ford’da Tyrone “Mr. Clean” Miller ile tanınır. Coppola’nın harp filmi Apocalypse Now (1979) ve John Wick film serisindeki (2017-present) “The Bowery King”.

  Carrie-Anne Moss

  Carrie-Anne Moss (21 Ağustos 1967 doğumlu) Kanadalı bir kadın oyuncu. Televizyondaki ilk rollerinden sonrasında, The Matrix serisindeki (1999’dan günümüze) Trinity rolüyle internasyonal üne kavuştu. “En İyi Destek Hanım Oyuncu” branşında Independent Spirit Ödülü’nü kazanılmış olduğu Memento’da (2000) rol aldı.

  Yahya Abdul-Mateen II

  Yahya Abdul-Mateen II (15 Temmuz 1986 doğumlu) Amerikalı erkek oyuncu. Çeşitli dizi ve film yapımlarında yer aldı. The Trial of the Chicago 7 adlı Netflix drama serisinde “Bobby Seale” karakterini canlandırdı. Aquaman filmimizde “David Kane” karakteriyle tanındı. Watchmen filmindeki rolüyle Emmy Ödülü’ne layık görüldü.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir