İnternet dünyasında en fazlaca kullanılan işaretlerden biri tik işaretidir. Biçim doldurma benzer biçimde işlemlerde daha fazlaca tık işareti sıkça kullanılır. İşaretlenmesi ihtiyaç duyulan bölgeler pozitif olarak tik işareti ile kabul edilmiş olduğu gösterilmektedir. Tik işaretinin iyi mi yapıldığını bilmeyen ve öğrenmek isteyenler için iyi mi yapıldığı mevzusunda informasyon verebiliriz. Bilgisayarınızın bilinmeyen özelliklerini öğrendiğiniz benzer biçimde normalde yapılmayan işaretleri karakter kümesinden seçerek istediğinizi yapabilir olmuş olursunuz. İhtiyacınız olan öteki karakterleri de bu sayede keşfetmiş olacaksınız.

Tik işareti tuş kombinasyonu ile yapılmamaktadır. Bildiğimiz suretiyle bilgisayarımız hususi karakterleri bulabilmemiz için bizlere olanak sağlıyor. Açacağımız karakter ekranı yardımıyla önümüzü görebiliriz.

Uygulayacağımız yöntem için Başlat > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem tıklayarak kullanabileceğimiz tüm hususi karakterleri bizlere gösterecektir. Dilersek buradan istediğimiz işareti kopyalayarak kullanabiliriz.

Yazımızda size word üstünden aslolan yapacağınızı göstereceğiz. Word dosyasını açın ve fon kısmına wingdings yazınız peşinden ü tuşuna basmanız sonucunda tik işareti belirlenmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir