TikTok son zamanların en popüler platformlarından biridir. Genel anlamda insanoğlu orada eğlence amaçlı kısa kısa videolar paylaşırlar.

TikTok Nedir?

TikTok kullananların 15 saniye, 60 saniye ve 3 dakikalık videolar paylaşabildikleri yerdir. Musical.ly adındaki uygulamanın 2017 yıllarında Çinli ByteDance Technology tarafın satın alındıktan sonrasında ortaya çıkmıştır. TikTok milyonlarca kullanıcın eğlenilmiş olduğu bir alana dönüşmüştür.

Artık insanların bir çok boş vakitlerini TikTok videoları izleyerek geçirmektedirler. Bilhassa corona virüs zamanında TikTok oldukca yoğun bir ilgi görmeye başladı. Yasaklardan dolayı eve kapanan insanoğlu telefon üstünden eğlenme ve para kazanma yolları aramaya başladılar.

Bunun en kolay yollarından biri ise anlayacağınız suretiyle TikTok oldu. Hem oturdukları ya da yattıkları yerden eğlenebiliyorlardı. Hem de kolay yoldan para kazanmaları canlı yayınlar yardımıyla mümkündü. Bu yüzden de yaşamı oldukça kolaylaştırıyordu.

TikTok Niçin Bu Kadar Popüler?

Bu probleminin cevabı aslen oldukça basittir. Genel olarak bu platformu çocuklar kullanmaktadır. Evlatların da dikkat seviyeleri oldukça kısadır. Bu videoların kısa olması da evlatların acele dağılan dikkatleri için oldukça idealdir. Bununla birlikte evde zaman geçirmek için eğlendikleri bir platform haline gelmiştir.

TikTok ek olarak her yaş grubuna da hitap etmektedir. Bu sebeple de oldukça popüler bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak platform içinde bulunan efekt ve filtreler insanların video paylaşmasını kolaylaştırdı.

Kendi görünümünü beğenmeyen kişiler bile o efektler yardımıyla gönül rahatlığı ile video paylaşabiliyorlar. Bu efektler yalnız renklerden de ibaret değil. Kendi yüzleri yerine karikatür seçimi yüzler de koyabiliyorlar.

Hatta bu insanlarda daha oldukca merak uyandırdığı için son zamanlarda daha popüler bir hale geldi. TikTok yardımıyla keşfedilmeniz de oldukça mümkün. Ajanslar sizin görüntünüzü beğenip size iş verirler. Ya da şarkı söylerken paylaştığınız videolar tutabilir. Böylece gene bazı firmalar sizinle antak kalma yapmış olup şarkı çıkartabilirler.

TikTok

TikTok Yalnız Çocuklar İçin Mi?

Hayır, heralde de değil. Hele ki son zamanlarda TikTok her yaşa hitap etmeye başladı. TikTok üstünden istediğiniz mevzu hakkında video yayınlayabilirsiniz. İlk başlangıçta çoğunlukla dans videoları paylaşılan bu platformda artık her türlü içerik görebilirsiniz. Bilhassa son dönemlerde kurgusal videolar popüler. Bireyler kendi kafalarından kurgu hikayeler yazıyorlar. Sonrasında da toplanıp bunu kısa film benzer biçimde çekiyorlar. Hatta isterlerse bunu seri haline getiriyorlar. Böylece hergün yeni videolar ilave ederek kısa film haline getiriyorlar. Birçok çeşit senaryo mevcut. Bu kişilerin yaratıcılığıyla ilgili bir şeydir. Ki bu biçim videoların kişinin yaratıcılığını geliştirdiğini düşünen insanoğlu da mevcut durumda.

Drama, güldürü, korku, aksiyon, hatta fantastik temalı video çekenler bile mevcut. TikTok’ un bizlere sağlamış olduğu efektler yardımıyla videolara sihir görünümü vermek oldukca kolaylaştı. Bilhassa TikTok yardımıyla çocuklar yabancı videolar bile izleyebiliyorlar. Bu sebeple bu platformda aslolan kullanılan konuşma dili değil de gövde dilidir.

TikTok Ne Kadar Güvenli?

Bu platform üstünden hesap açtığınız süre manuel olarak hesap her insana açık olacaktır. Şu demek oluyor ki paylaştığınız videoları hepimiz görebilecektir. Ya da isteyen şahıs size ileti atabilecektir. Bununla birlikte videolar yardımıyla konum bilginize de ulaşabilirler. Eğer her insanın profilinizi görmesini istemiyorsanız hesabınızı gizliye alabilirsiniz. Böylece profilinizi kimin göreceği sizin elinizde olmuş olur.

Bununla birlikte video atmak istediğiniz süre videoyu kimlerin görebileceğini seçmeniz de mümkün. Video çektikten sonrasında eğer paylaşmak istemezseniz taslak olarak kaydedebilirsiniz. Taslakları yalnızca siz görebilirsiniz. Yalnız paylaştığınız videoyu değil o videoya gelen yorumları da kısıtlayabilirsiniz. Başkasının sizin videonuzu indirmesini kapatabilirsiniz. Böylece sizin videonuzu indiremeyeceklerdir.

TikTok İçin Yaş Sınırı Var Mıdır?

Evet TikTok için yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı ise 13tür. 13 yaş üstü hepimiz dilediği benzer biçimde hesap açabilir. Hesaplarında da video paylaşabilir. Sadece TikTok hesabınız olmasa bile video izlemeniz mümkündür. Şu demek oluyor ki 13 yaş altı da bu videoları izleyebilir. Hesabı olmayanların video paylaşmaları ise mümkün değildir. Yalnız izleyebilirler. Doğal olarak eğer şahıs doğum tarihini değişik girerse kendine hesap açabilir. Çocuklar aileleri nezarete altında ailelerinin hesabını kullanabilirler.

TikTok Çocuklar İçin Uygun Mu?

Bu platform dediğimiz benzer biçimde artık her yaşa hitap etmektedir. Bu yüzden de her yaş grubu için video bulunmaktadır. Netice olarak küçüklere uygun olmayan milyonlarca video barındırmaktadır. Uygulama içinde bilhassa içerik araması yapılamaz. Sadece yinede bu videolar popülerleşirse evlatların karşısına çıkmaları mümkündür. TikTok ayarlarında aile eşleşmesi modu bulunmaktadır. Bu seçeneği seçerek o biçim videoları izlemelerini engelleyebilirsiniz.

TikTok da Canlı Gösterim Açmak İçin Aranan Şartlar Nedir?

TikTok, eğer 16 yaş üzerindeyseniz sizin de canlı gösterim açmanıza izin verir. Sadece takipçi sayısı şartı bulunmaktadır. Takipçi sayınız minimum 1000 şahıs olmalıdır. Kısacası takipçi sayınız mühim bir unsurdur.

TikTok Canlı Gösterim Nedir? Ne İşe Yarar?

Canlı gösterim kısmını çoğu zaman fenomenler kullanır. Böylece fanları ile beraber kontakt halinde olabilirler. Onlar canlı gösterim yaparken onlara yorum kısmından ulaşabilirsiniz. İsterseniz sual sorabilirsiniz isterseniz de sevgilerinizi paylaşabilirsiniz. Ne yapmak istediğiniz tamamıyla sizin elinizde olan bir şey. Sadece takip edeni 1000 ve üstü olan kişiler de canlı gösterim açabilmekte. Aynı anda 2 3 kişiyle canlı gösterim açıp tanışabilirsiniz. Böylelikle yeni arkadaşlıklar da edinmiş olmuş olursunuz. Ya da canlı gösterim üstünden etkinlik de yapabilirsiniz.

TikTok da Canlı Gösterim Üstünden Nasıl Para Kazanılır?

Canlı gösterim üstünden para kazanmak mümkündür. Peki bu nasıl olur? TikTok da canlı gösterim esnasında armağan karşılığında para kazanılabiliyor. Sadece bu para TikTok uygulaması üstünden ödenmiyor. İzleyen kişiler canlı yayına girip oradan hesap sahibine jeton armağan atabilirler. Armağan niyeti ile gönderilen bu jetonlar ise para karşılığında alınır.

TikTok Live Ne Kadar Para Veriyor?

Bu platformda 1 jeton ortalama 0,096 TL ye karşılık gelmektedir. Fakat satış işleminde ise bu oran 0,07 TL ye düşer. Canlı gösterim sonucunda toplanan jetonların 0,07 TL ile çarpılması sonucu kazanç öğrenilir.

TikTok da Hangi Armağan Kaç Jeton?

Bakalım bazı tiktok armağanları kaç jeton;

1) Gül, Istek Şişesi, TikTok 1 jeton

2) Blue Bead 5 jeton

3) Kalp 10 jeton

4) Mishka Bear 100 jeton

5) Yavru Kedi Leon 4888 jeton

6) Düş Bahçesi 10000 jeton

7) Karpuz Aşkı 1000 jeton

8) Donat 30 jeton

9) Hey 9 jeton

10) Parfüm 20 jeton

11) Çerez Tabağı 19 jeton

12) Ayna 30 jeton

13) Çay 50 jeton

14) Şapka, Şapka ve Bıyık, Minik Taç 99 jeton

15) Altın Spor Otomobil, Aslan 29999 jeton

16) TikTok Universe 34999 jeton

17) Gezegen 15000 jeton

18) Roket 20000 jeton

19) Şahin 10999 jeton

20) Para Tabancası 500 jeton

Bunlar benzer biçimde daha bir sürü armağan jeton bulunmakta. Ucuzundan pahalısına onlarca armağan var. Maddi durumunuza bakılırsa istediğiniz hediyeyi satın alabilirsiniz. Sonrasında da o hediyeyi canlı gösterim esnasında sevdiğiniz ya da istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz. Bu hem de fanı olduğunuz kişiyi de mutlu edecektir.

Seyredin: Filigran Olmadan TikTok Video Nasıl İndirilir

https://www.youtube.com/watch?v=HFuINvIWk6gVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: Filigran Olmadan TikTok Video Nasıl İndirilir 2022 | Herhangi Bir TikTok Videosunu İndirin (https://www.youtube.com/watch?v=HFuINvIWk6g)

TikTok Videoları Nasıl İndirilir?

Tiktok videoları nasıl indirilir?

Bu sual da en oldukca dört gözle beklenen sorulardan biridir.

Milyonlarca tiktok videosu paylaşılmakta. Bunlardan bazıları bizim oldukca dikkatimizi çeker ve hoşumuza gider. Bu şekilde zamanlarda o videoların telefonumuzda da bulunmasını isteriz. Bunun içinde o videonun indirilip indirilmediğine bakarız. Bu sebeple bazı kullanıcılar videolarının indirilmesine izin vermezler.

O seçeneği kısıtlarlar ve indirmemizi engellerler. Videolarda paylaş butonu bulunmaktadır. Eğer bir videoyu indirmek istiyorsanız ilk olarak paylaş butonuna tıklamanız gerekir.

Burada ise videoyu kaydet seçeneği vardır. Kaydet butonuna tıklayarak videoyu indirebilirsiniz. Sadece ihmal etmeyin ki indirdiğiniz videonun üstünde videoyu paylaşan kişinin kullanıcı adı gözükecektir. Ek olarak TikTok logosu da videonun üstünde olacaktır.

Video: 2 DK FİLİGRAMSİZ TİKTOK VİDEOSU NASIL İNDİRİLİR! Tiktok Video İndirme

https://www.youtube.com/watch?v=wrTCWVxd_KMVideo can’t be loaded because JavaScript is disabled: 2 DK FİLİGRAMSİZ TİKTOK VİDEOSU NASIL İNDİRİLİR! Tiktok Video İndirme (https://www.youtube.com/watch?v=wrTCWVxd_KM)

TikTok da Yalnız Canlı Gösterim Üstünden Mi Para Kazanılır?

Hayır. Canlı gösterim haricinde de para kazanmanız mümkündür. Eğer belli bir kiitleniz var ise firmalar sizinle antak kalma yapabilir. Bir ürünü video çekerek tanıtmanızı isteyebilirler. Sizleri o ürünü tanıtmak için reklamlarında oynatabilirler. Böylece televizyona çıkarsınız. Bu da sizi daha oldukca tanınacak hale getirecektir.

Önünüz daha oldukca açılacaktır. Eğer güzel bir sesiniz var ise tanıtım videolarında ya da reklamlarda sesinizi kullanmak isteyebilirler. Bu sayede şarkıcılık kariyeriniz bile başlayabilir. TikTok yardımıyla tanınan oldukca fazla fenomen bulunmakta. Hepsi de TikTok yardımıyla kısa videolar çeke çeke bu duruma geldiler. Kısacası TikTok üstünden para kazanmanın tek yolu canlı gösterim açmak değildir. İçeriklerinizin güzel olması ve belli bir kesime haiz olmanız da size destek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir