TikTok günümüzde en oldukca kullanılan toplumsal medya araçlarından biri haline geldi. 11 Ekim 2021 tarihinde Backlinko tarafınca açıklanan verilere gore 3 milyar kez indirilen TikTok’un dünya genelinde 1 milyar aylık etken kullanıcısı bulunmaktadır. TikTok, aylık etken kullanıcı sayısında Twitter, Telegram, Reddit, Pinterest ve Snapchat’i geride bıraktı.

Hal bu şekilde olunca işletmeler ve çeşitli içerikler paylaşan sayfalar TikTok içeriklerini kullanmaya başladı. Sadece Instagram’da yer edinen Reels özelliğinde olduğu şeklinde indirdiğiniz videolar filigransız (bookmark olarak da biliniyor) kullanılamıyor.

Peki filigranı ortadan kaldırmak için neye ihtiyacınız var? Yaptığımız araştırmaya gore bir websitesi bu problemi çözebilir.

“Youtube Para Kralları: 2022 Senesinde En Oldukça Kazanan Youtuberlar”

Animasyonlu tarih belgeselleri izleyebileceğiniz 5 kaliteli Youtube kanalı

Twitter Blue (mavi tik rozet) Türkiye’den nasıl satın alınır?

İndirilen videolarda TikTok yazısı (filigranı) nasıl kaldırılır?

TikTok’ta içerik üreticilerin indirme izni verdiği videolar başka kullanıcılar tarafınca indirilebilir. Sadece indirilen videolar üstünde kullanıcının hesabını ve TikTok etiketini görmek zorunda kalırsınız. Bu yazıyı kaldırmak için aşağıdaki işlemleri takip edebilirsiniz:

  • İndirmek istediğiniz TikTok videosunun linkini kopyalayın.
  • https://snaptik.app/tr adresini ziyaret edin.
  • Kopyaladığınız linki beyaz kutunun içine yapıştırın.
  • İşlem tamamlandıktan sonrasında videoyu sorunsuz bir halde cihazınıza indirin.

Alternatif araçlar

Eğer bu websitesi yorucuysa sizin için başka bir tavsiyede bulunabiliriz. Android cihazlarda Remove & Add Watermark uygulaması ve iOS telefonlar için Video Eraser uygulaması indirmek istediğiniz TikTok videolarının filigranlarını silmenize destek verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir