İçindekiler

Tiramisunun Yanında Ne Yakışır ?

Tiramisunun Yanında Ne Yakışır ?

Türk mutfağındaki yeri oldukça değişik olan ve sonralardan giren sütlü tatlılardan birisi olan Tiramisu günümüzde en oldukça tercih edilen süslü tatlılardan birisi olmaktadır. Bilhassa biliyorsunuz ki ki içerisin de labne peyniri ile kahve benzer biçimde tatlar olduğundan dolayı lezzeti iki katına çıkıyor. Hatta yapılış tarzları bile değişik olmasından dolayı kimisi hazır kedidili ile kimisi de hazır keklerle Tiramisu yaparak ortaya hakikaten mükemmel lezzetler çıkartıyor. Hem kakao hem mis benzer biçimde kahve kokusu ve Tiramisu kreması ile birleşince ortaya da güzel bir sütlü tatlı çıkmaktadır. Peki , Tiramisu yaptık yanına başka ne benzer biçimde lezzetler yapabiliriz.

Tiramisunun Yanında Ne Gider

Fındıklı Kurabiye 

Hem beş çaylarında hem de altın günlerinde genel olarak sık sık yapılanlar içinde kurabiye yer verilmiştir. Sizler de Tiramisunun yanına fındıklı kurabiyeler ilave ederek menünüzü eksiksiz bir halde tamamlayabilirsiniz.

Ağlayan Pasta

Ağlayan pasta biliyorsunuz ki ki yaş pasta yapımına oldukça benzer ve bu yüzden öteki yaş pastaya gore oranla oldukça tercih edilmektedir. Sizler de ağlayan pastayı beğeniyorsanız Tiramisunuza alternatif seçenek olarak ağlayan pastayı da yapabilirsiniz.

Zeytin Yağlı Yaprak Sarma

Genel olarak zeytinyağlı olarak meydana getirilen yaprak sarması dendiği süre akıllara beş çayı gelmektedir. Sizler örnek olarak beş çayı ziyafeti verecekseniz Tiramisu yaptıysanız o süre menünüze zeytinyağlı olarak meydana getirilen yaprak sarmasını da ekleyebilirsiniz.

Tiramisunun Yanında Ne yapsam

Tuzlu Kurabiye

Tuzlu olarak meydana getirilen kurabiye hem börek hem de pastalardan sonrasında çayla birlikte tüketilen lezzetlerden birisidir. Zira tatlı olarak Tiramisuyu seçtik ve tuzlu olarak da kurabiye yapmamız daha mantıklı seçenek olacaktır.

Limonata 

Tiramisunun yanına içecek tercih edecekseniz o süre taze limonlardan ve naneden yapacağınız limonatayı yapmış olup Tiramisunuzun yanına servise hazır hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir