Bu yazımızda Tsı Motor LPG Uyumlumu? TSİ Motora LPG Takılır Mı? Tsı Motorun ne olduğu, Jetta 1.4 TSI LPG Uyumu, TSİ motora LPG taktıranlar yorumlari, fsi ve TSİ motora LPG takılır mı? şeklinde en fazlaca dört gözle beklenen soruları ele alacağız.

Volkswagen(1), Seat, Audi, Skoda grubunun; turbo beslemeli motoru TSI  (Turbo Supercharger Injection) Dünyada ve Türkiye’de en tutulan motorlardan olmuştur . Düşük hacim ile yüksek güç üretimi ve atmosferik motorlara bakılırsa daha azca benzin yakması. Vatanımızda En fazlaca tercih sebeplerinden biri olmuştur.

Tsı Motor LPG Uyumlumu? TSİ Motora LPG Takılır Mı?; soruları ile ilgili detaylı data .TSİ motora ile ilgili kullanıcı yorumlarını sizin için bu yazımızda yer almıştır.

TSI  motorları yüksek tazyik ve direkt püskürtme ile iş yapmaktadır .Bu tip motorlar satışa çıktığında TSİ Motora LPG Takılır Mı? Sorusu üzerine ilk zamanlar LPG mühendisleri araştırmalar yapmışlardır .Fakat bu motor için bir ara kit bulunmadığından dolayı bu motoru kullanan kişiler .TSI motorlu araçlara LPG yakacak sistemi taktıramadı.

TSI Motora LPG Takılır Mı?

LPG ‘li yakıt sistemleri; Vatanımızda yüksek olan benzin tutarları neticesinde meydana çıkmış bir üründür. Araçlardaki teknolojik yapılarında gelişmesi neticesinde .Bu sistemler fazlasıyla ilerleme göstermiş ve LPG kullanımı her gecen yıllarda dahada artmıştır.

TSI Motora LPG Takılır Mı?; Vatanımızda değişen teknolojinin gelişmesiyle. TSİ motor gelişti fakat LPG sistemleri de gelişti. Son 4 senedir LPG markaları oldukça güçlü teknolojiler geliştirerek %100 olmasa dahi problemsiz şekilde .TSİ motor LPG uyumu mevzusu ile ilgili Kit üretmeyi başardı.

Tsi Motor LPG Uyumlumu

Bu kitler başka atmosferik motorlu araçlarda kullanılan kitlerden farklıydı. Bu sebepten dolayı Tsı motora uyumlu satılan bu kitler düzgüsel .1.6 düz motora bakılırsa LPG sistemi daha yüksek bir fiyata haiz .Tsı Motora uyumlu LPG sistemi fiyatı; Averaj olarak 5000 TL ve 10000 TL içinde farklılık göstermektedir.

TSİ Motora LPG Taktıranların Yorumlari

TSI motorlu araçları olan kişilerin .LPG sistemi taktırılan araçlarda performansın düştüğünü belirtmektedir. Doğal olarak ki alınan randımanlar markadan markaya farklılık gösterdiği belirtilmektedir.

Kitlerin büyük bir çoğunluğu motora püskürtülen gazı likit bir duruma çevirerek kullanmaktadır. Bazı kullanıcılar ise performanstan yitik olmadığını. Fakat ekonomik olarak ta bir tutum sağlayamadığını belirtmiştir.

FSI Motora LPG Takılır Mı?

Yakıt sistemi düzgüsel benzinli araçlara bakılırsa daha değişik olan. Fsı motorlara LPG takılır .Fakat fsi motor LPG ile uyumu fazlaca iyi değildir .Rölanti ve üst devirlerde yalnız benzin ile çalışan Fsi motorlar harici yakıt ile çalışmadığı için LPG ile sağlayacağı tutum öteki motorlara bakılırsa daha azdır.

Jetta 1.4 TSI LPG Uyumu

Jetta 1.4 TSI LPG

Volkswagen grubunun Jetta 1.4 TSİ modelinde kullanılan bu motor için uyumlu LPG yakacak sistemler bulunmaktadır. Birçok kullanıcı kullanmayı tercih etmese de, aracına LPG taktıran Jetta sahipleri sorun yaşamadıklarını fakat fazlaca ekstrem bir ekonomik olarak yakıt tutum sağlamadığını belirtmektedir.

Puan Ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir