Cep telefonlarımızda günlük yaşantıda sıkça müzik dinleriz. Bilhassa de toplu taşıma araçlarında, markete yada bir yere giderken ya da evde tamamen rahatlamak amaçlı olarak oldukça etken olarak yaptığımız bir şeydir. Birde yeni bir müzik çıkmışsa derhal onu indirme ve dinleme içgüdüsü vardır. Telefonlarımıza çeşitli portallardan çeşitli programlar vasıtasıyla müzik indirilmesini sağlarız. Her insanın kendine gore yararlı bulmuş olduğu ve kendine gore en iyi söylediği programlar vardır.

Tubidy de günümüzde birçok şahıs tarafınca etken olarak kullanılan bir müzik ve video indirme ve seyretme servisidir. Bu programa telefonunuza indirerek yada tamamen web üstünden giriş yapabilirsiniz. İndirmek ya da seyretmek istediğiniz müziğin ya da videonun adını programdaki arama kısmına yazarak ara butonunuza basmanız yeterlidir. Yazmış olduğunuz müzik ya da video ismiyle ilgili ne kadar albüm mix ve şarkı, video var ise hepsini bulup size sunacaktır.

İstediğiniz klibi seçmek için üstüne tıklamalısınız. Yeni bir ekran açılacak ve bu ekranda seçtiğiniz müziğin mp3, mp4ve öteki yayınlanma biçimleri size sunulacaktır. Hangisi size uygunsa onu seçebilir isterseniz mp3 ya da isterseniz mp4 formatında indirebilirsiniz. Ya da asla indirmeden direkt olarak seyredebilirsiniz. Tüm bu seçenekleri tubidy size sunmakta ve izlemeyi ya da indirmeyi sizin tercihinize bırakmaktadır.

Sizde tubidy’nin sunmuş olduğu bu seçeneklerden size en uygun olanı seçebilir ve iste indirerek isterseniz de indirmeden bir tek izleyerek istediğiniz video ve müziğe ulaşabilirsiniz. Bunun benzer biçimde daha birçok program bulunmakta ve hepsi de değişik kullanım seçenekleri sunmaktadır. Sadece hangileri daha detaylı arama seçenekleri sunar yada hangileri hem indirme hem de indirmeye gerek kalmadan seyretme imkanı sunar tecrübe etmek gerekir. Kullanıcılarının yaptıkları yorumlara bakılacak olursa tubidy şimdilik müzik indirme ve video seyretme programları içinde mühim bir yere haiz benzer biçimde gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir