Her insana merhabalar dostlar bu yazımızda sizlere tüm programlama dillerindeki kodları çalıştırabileceğiniz kısaca derleyebileceğiniz online internet sayfaları tanıtacağız.

Bu siteler üstünden tek tuşla tüm kodları canlı olarak çalıştırabileceksiniz.Her türlü dil üstünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Php,html,css,javascript,c,c++,java vb. tüm programlama dillerini aşağıda paylaşacağımız siteler üstünden çalıştırıp ekran çıktısını alabilirsiniz.Bu işinize oldukça yarayabilir.Zira örnek olarak bilgisayarınızdan php kodları çalıştırırken wamp server programını da çalıştırmanız gerekiyor.Kısaca localhost ayarlarını yapmanız gerekiyor.Bu da kimi zaman uğraştırıcı olabiliyor.İşte bunun önüne geçmek için de bir oldukça internet sayfası mevcuttur.Burada istediğiniz benzer biçimde kodlama emek harcamaları yapabiliyorsunuz.

Şimdi gelelim site adreslerini paylaşmaya.Maddeler halinde en popüler online derleyici sitelerini paylaşalım;

1-) codepen.io;

Codepen.io en iyi kodlama çalışmalarının yapıldığı sitedir diyebiliriz.Lakin burada bir tek html,css,javascript üstüne emekler yapmış olup site üstünde ekran çıktısına bakabiliyorsunuz.

2-) coderpad.io;

Bu sitede ise tüm programlama dilleri üstünde emekler yapabiliyorsunuz.Örnek olarak aşağıda C programlama dili üstünden bir ekran çıktısı paylaşacağız.

3-) codepad.remoteinterview.io;

Bu siteden de aynı şekilde tüm programlama dilleri üstünden canlı olarak kodlama yazıp arkasından ekran çıktısı alabiliyorsunuz.

4-) codepad.org;

Bu site de oldukça kullanışlı bir online kod editörü sitesidir.Süratli bir halde işlemlerinizi bu site üstünden halledebilirsiniz.

Şimdilik en iyi online kod yazma siteleri bu şekilde diyebiliriz.Örnek olarak bir ekran görüntüsünü aşağıda paylaşalım.

Gördüğünüz benzer biçimde dostlar canlı olarak site üstünden kodlama yapmış olup ekran görüntüsünü alabiliyoruz.Gördüğünüz benzer biçimde masaüstü programlarıyla uğraşmak istemiyorum diyenler için mükemmel sitelerdir diyebiliriz.Her insana iyi emekler diliyoruz.

Not=Siz değerli ziyaretçilerimizin de bilmiş olduğu online kodlama yazma ve çalıştırma sitesi var ise yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

Beğendim0

Efsane0

Teşekkürler0

İyiymiş0

Hahaha !0

İnanılmaz0

İlginç0

Hatalı2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir