Türk Telekom, Vodafone, Turkcell benzer biçimde GSM operatörlerine abone olan kişilerin yeri ulaştığında kendi numaralarını unutmaları normaldir. Bilhassa yeni alınan bir hat olduğunda numarasını bilmediğimiz zamanlar olur. TL yükleteceğimiz vakit lüzumlu de olabilmektedir. Numarayı biliriz fakat tam hatırlamadığımızdan dolayı yanlış yüklemeler dahi olabilir. Tüm bunlardan uzaklaşarak kendi kullandığımız hattın numarasını öğrenebiliriz. Unutkanlık mesele olmaktan çıkarak ezberleyene kadar kullanacağınız kolay bir yöntem yardımıyla telefon numaranızı istediğinizde görebilirsiniz.

Bellek kayıplarından dolayı bir oldukça sorun yaşanabilir, bunların aşılması için numaramızı aslına bakarsak oldukça rahat bir kodla öğrenebiliriz. Kendi numaramızı unutma derdine son verdiğimiz benzer biçimde adeta kaç TL kaldığımızı öğrendiğimiz benzer biçimde akılda kalıcı bir kodla bunu gerçekleştirebiliyoruz. Aşağıda verilen kodu kullanarak numaranızı kolay bir halde öğrenebilirsiniz.

Kendi cep telefonunuzun numarasını öğrenmek için *101# yaparak arama tuşuna bastığımızda karşımıza numaramız çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir