Türkiye’nin önde gelen GSM operatörlerinden olan Turkcell artık kendi telefonunu yapmak için kollarını sıvadı. Kısa süre içersinde akıllı işletim sistemine haiz olan T serisini piyasaya sürerek tanıtımlarını yapmıştı. Hat kullanıcıları için bununla beraber taahhütlü bir halde almalarına olanak elde etmiştir. Son model olarak piyasaya çıkarttığı T50 modeller oldukça ilgi görüyor. Fiyatı bakımından devletimizde üretimi sağlanması bununla beraber bir oldukca özelliğin ucuz bir rakama gelmesini elde etmiştir.

Okuyucularımızdan olan Ahmet bey’in mail ile bizlere ilettiği suali sizler için cevaplamaktan kıvanç duyarız. Yaptığımız telefon incelemesinden sonrasında sorusuna rahat bir halde yanıt vereceğimiz.

Ahmet bey’in sorusu: Turkcell T50 telefonlarda hafızasını yükseltmek için bellek kartı takılıyor mu?

Ahmet bey sorunuzu anladım ve lüzumlu araştırmaları gerçekleştirdim. Aygıt 16 GB kendi hafızası ile beraber geliyor. Ek olarak takabileceğiniz bellek kısmı bulunmuyor iPhone telefonlarda aynı durumda olup mühendisler sanırım bu şekilde bir yol izlemeye karar vermişler. Gelecek serilerde eminiz ki kullanıcılarını rahat ettirmek için bellek kartı alanı ilave edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir