İçindekiler

Türlünün Yanına Ne Gider ?

ÇORBA

PİLAV

MERCİMEK SALATASI

KABAK VE MISIRLI SALATA

PATATES PÜRESİ

BROKOLİ YA DA KARNABAHAR SALATASI

CACIK , YOĞURT YA DA AYRAN

HAVUÇ KIZARTMASI

Türlünün Yanına Ne Gider ?

Günümüzde sık sık meydana getirilen ve en oldukça beğenilen yemekler içinde türlü yer almıştır. Türlü yemeği de bildiğiniz gibi ki taze fasulye , patates , patlıcan , biber , domates ve patlıcan benzer biçimde sebzelerin bir araya gelmiş olarak meydana getirilen yiyecek türlerinden birisidir. Aynı vakit da Türk mutfağında da olmazsa olmaz lezzetler içinde yer alır. Peki , Türlünün yanında ne gider ? bu suali Türlü yemeği icra eden hanımlarımız tarafınca oldukça merak edilmektedir. Ana yemeği olarak meydana getirilen türlü yemeğinin yanına aslen bakarsanız yapılabilecek en ideal yiyecek pirinç pilavıdır. O vakit pirinç pilavından hariç başka ne benzer biçimde yemekler yapabiliriz isterseniz onlara bakalım.

Türlünün Yanına Ne Gider

ÇORBA

Türlü yemeği bir ana yiyecek olduğundan dolayı yanına ne olursa olsun başlangıç olarak çorba yapmamız daha doğru olacaktır. Bu yüzden çorba olarak ise türlünün yanına mercimek çorbası daha iyi gidecektir.

PİLAV

Türlü dendiği vakit genel olarak akla gelen ilk yiyeceklerden birisi de pirinç pilavı oluyor. Fakat pirinç pilavını yapmak istemiyorsanız bunun yerine bulgur pilavını tercih edebilirsiniz doğal olarak.

MERCİMEK SALATASI

Haşlamış olduğunuz yeşil mercimekle mükemmel salata hayata geçirmeye ne dersiniz ? Aynı vakit da bu salatanızın içine taze nane , çeşitli baharatlar ve limon ilave ederek ortaya mükemmel salata türü çıkartabilirsiniz.

KABAK VE MISIRLI SALATA

Hem kabak hem de mısırlı olarak yapacağınız salata türü yaptığınız Türlü yemeğinin yanına oldukça güzel gidecektir. Bilhassa salatanıza ekleyeceğiniz zeytinyağı ile daha güzel hale getirebilirsiniz.

Türlünün Yanına Ne yapsam

PATATES PÜRESİ

Ana yiyecek yapıldığı vakit patates püresi yanına oldukça yakışmaktadır. Sizler de Türlünün yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız bence patates püresi en iyi seçim olacaktır.

BROKOLİ YA DA KARNABAHAR SALATASI

İster brokoli isterseniz de karnabahardan oluşan salata yapabilirsiniz. Bilhassa bu salatalara limon ile zeytinyağı ilave ederek ortaya nefis salata çıkartabilirsiniz. Bunu yapmak için ise brokolimizi yada karnabaharımızı haşlamamız gerekiyor.

CACIK , YOĞURT YA DA AYRAN

Türlünün yanına eğer pirinç pilavı tercih ettiyseniz o vakit bu tarz şeyleri tamamlamak için yanına cacık , yoğurt yada ayran bunlardan birisini tercih ederek menünüzü tamamlayabilirsiniz.

HAVUÇ KIZARTMASI

Havuç kızartması günümüzde oldukça sık tercih edilen aperatif lezzetlerden birisidir. Bilhassa yoğurtlu sarımsakla birlikte güzel salata olduğundan dolayı Türlü yemeğinin yanına da bence oldukça yakışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir