Dünya üstünde en oldukca tercih edilen toplumsal medya uyulamalarından kabul edilen Twitter, neredeyse her meşhur insanoğlunun kullanmış olduğu ve devamlı olarak gündemi kovuşturmak için kullanmış olduğu bir toplumsal medya uygulamasıdır. Twitter bünyesinde kişisel ve kurumsal milyonlarca hesap bulunmaktadır. Bu kadar oldukca kullanıcısı olduğundan de günemi Twitter üstünden kovuşturmak oldukça kolaydır. İnsanlar bu toplumsal medya sitesi yardımıyla görüşlerini özgürce paylaşabiliyor. Bu yüzden de pek oldukca bilgiye ve habere Twitter üstünden oldukca kolay bir halde erişebilmeniz mümkün. Bu yazımızda sizlere, Twitter arama geçmişini nasıl silebileceğinizi anlattık.

Twitter arama geçmişi nasıl silinir?

Twitter kullanıcıları, platform içinde istedikleri şeyi aratabiliyorlar. bir kişinin Twitte hesabını ya da o an gündemde olan bir durumu kolayca arama kısmından aratabiliyorlar. Aramlardan sonrasında ise meydana getirilen bu aramaların geçmişleri, arama ekranında tutulmaktadır. bu üzden de kullanıcılar, belirli aralıklar ile Twitter arama geçmişlerini silmek için araştırmalar yapıyor. Twitter arama geçmişlerini silebilmek için uygulamanız ihtiyaç duyulan bazı adımlar yer verilmiştir. Twitter arama geçmişini silmek oldukça rahat bir işlemdir. Hatta tek bir tık ile twitter arama geçmişini kolaylıkla silebiliyorsunuz. Twitter arama geçmişini temizleyebilmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 • Twitter’a giriş yaptıktan sonrasında, arama butonuna tıklayın.
 • Sonrasında ise karşınızda arama yapabileceğiniz bir alan çıkacak ve alt kısmında ise daha evvel buradan yaptığınız geçmiş aramalarınız listelenecektir.
 • Geçmiş arama listesinin en üstünden ise “Yakın zamanlı” isminde bir başlık olacak. Bu başlığın tarafındaki çarpı (x) işaretine tıklayarak, Twitter uygulamasında aratmış olduğunuz her şeyi tamamen silebilirisiniz. Sadece bu işlem arama geçmişindeki kelimeleri silecektir. eğer kullanıcı araması yaptıysanız, “Yakın zamanlı” başlığın üstünde bu kullanıcılar da teker teker gösterilecektir. Eski kullanıcı arama geçmişini silebilmek için ise listelenmiş olan kullanıcının üst tarafında yer. alan çarpı (x) işaretine tıklamanız kafi olacaktır.

Twitter arama geçmişi nasıl kaydedilir?

Twitter üstünden yaptığınız aramaları, daha sonrasında tekrardan arayabilmek için kaydedebilirsiniz. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan bazı adımlar vardır. bu adımları uygulayarak, kolaylıkla Twitter arama geçmişinizden istedikleriniz kaydedebilirisiz. Twitter arama geçmişini kaydedebilmek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

 • Arama butonuna tıkladıktan sonrasında arayacağınız kelimeyi yazın.
 • Arama yaptıktan sonrasında sağ üst tarafta yer edinen üç nokta üst üste (⋮) simgesine dokunun.
 • Bu butona tıkladıktan sonrasında “Bu aramayı kaydet” seçeneğine tıklayın. Bu şekilde Twitter’dan aratmış olduğunuz her şeyi kolaylıkla kaydedebilirsiniz.
 • Kaydettiğiniz aramalara sayfanın üstünde yer edinen arama kutusuna tıklayarak tekrardan hızlıca aratabilirsiniz.
 • Kaydettiğiniz aramalar arama kutusuna tıkladıktan sonrasında aşağıda “Kaydedilmiş” başlığı altında görünecektir.
 • Kaydedilen aramaları silmek için ise kaydedilen aramaya girdikten sonrasında üç noktaya tıklayıp “Aramayı sil” butonuna tıklayabilirsiniz.

Twitter arama geçmişine neler kaydediliyor?

Twitter arama geçmişinde yaptığınız bazı kelimeler ve aratmış olduğunuz kullanıcı hesapları yer verilmiştir. Bu şekilde de Twitter’da aratmış olduğunuz her şeyi daha sonradan tekrardan hatırlamanız gerek kalmıyor ve tek bir tuş ile tekrardan aratabiliyorsunuz. Sadece arama geçmişini temizlerseniz, tekrar bu geçmişi geri getirme yolu yok. Bu yüzden de Twitter arama geçmişinizi silerken güvenilir olmalı ve güvenilir olduktan sonrasında da silme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Twitter yer işaretleri nedir?

Twitter yer işaretleri yardımıyla ana sayfa akışında görmüş olduğunuz ve beğendiğiniz bir Tweet’i kaydetme olağanınız olacak. Yer işaretleri yardımıyla beğenmiş olduğunuz içerikleri oldukca kolay bir halde tekrardan bulabiliyorsunuz. Bir Tweet’i kaydedebilmek için şu adımları takip edin:

 • Tweette, paylaş simgesine dokunun ve arkasından da “Tweeti Yer İşaretlerine Ekle” öğesini seçin. Bu işlem yardımıyla Twitter’da yer edinen istediğiniz içinde ne olduğu kaydedebilirsiniz.
 • Kaydettiğiniz Tweetleri görüntülemek için profil simgenizin altındaki menüde “Yer İşaretleri” tuşuna dokunun.
 • Kayıtlı bir yer işaretini kaldırdıysanız, bir içinde ne olduğu nasıl kayıt etmişseniz aynı işlemler ile içerikteki yer işaretini kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir