Twitter miniblog olarak toplumsal dünyanın en gözde toplumsal paylaşım ağlarından biridir. Kullanıcılar kolay bir halde üyelik alabilir, kullanmalarına olanak tanımalarıdır. Siyasetten iş adamlarına her gülmece alanından tutun basın açıklamalarına kadar her şey yer verilmiştir. Sesiniz dünya ortamında yankılanması, her insanın sizi duymasına sağlayabilirsiniz.

Twitter kullanıcıları hesap güvenliği için belirli aralıklarında şifrelerini değiştirmeleri önermektedir. Şifrenizi harf, sayı, karakter karışımından oluşturulması gerekmektedir. Şifreniz ne kadar karışık olursa eğer bulunması o denli zor olur. Şifre öneride de bulunduktan sonrasında artık şifrenizi değişiklik yapma zamanınız gelmiştir. Gelin beraber twitter şifremizi değiştirerem hem öğrenmiş olalım hem de ergonomik yaparak hesap güvenliğimizi en üst seviyeye çıkarmış olalım.

Twitter hesabına giriş yaptıktan sonrasında sağ üstte profil resminizin üzerine tıklayarka  Ayarlar kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Peşinden oluşturulan ekranda hesap bilgilerimiz bizlere yansıyacaktır. Şifre değişimi için “Şifre” den devam ediyoruz. Bu aşamada şifrenizi değiştireceğiniz bölüm açılacaktır.

Karşımıza gizyazı değişiklik yapma ekranı çıkacak, bu ekranda mevcut kullandığımız şifremizi yazıyoruz alttaki iki kutucuğa da yeni şifremizi aynı şekilde yazdıktan sonrasında “Değişimleri kaydet” diyerek gizyazı değişimini gerçekleştirmiş oluyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir