UEFA, 30 Eylül 2021 tarihinde oynanan Marsilya – Galatasaray maçında çıkan vakalar sebebiyle Galatasaray’a 50 bin avro para cezası verdi.

UEFA, Marsilya maçında yaşanmış olan yandaş vakaları sebebiyle Galatasaray’a 50 bin avro para cezası verdi. Galatasaray, sonraki iki deplasman maçında da bilet satamayacak.

Denetleme, Etik ve Disiplin Kurulu (CEDB), Galatasaray A.Ş’nin önümüzdeki iki (2) UEFA yarışma maçı için deplasman taraftarlarına bilet satmasını yasaklamaya ve Galatasaray A.Ş’ye havai fişek yakma ve nesne fırlatma sebebiyle 50.000 € para cezasına çarptırılmasına karar vermişti. AB tarafınca meydana getirilen açıklamayla bu karar onandı.

CEDB ek olarak Galatasaray A.Ş’ye, rakibine verdiği zarar sebebiyle 8 bin avro para cezasına ve Galatasaray A.Ş’nin taraftarlarının verdiği zararın tazmini için 30 gün içinde Olympique de Marseille ile iletişime geçmesine karar verdi.

Böylece Lazio deplasmanı ve Galatasaray’ın bir üst tura çıkması halinde oynayacağı ikinci bir deplasman müsabakasına Galatasaray taraftarı resmi yollardan giriş yapamayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir