Yaşantımız içinde değişik değere haiz olan insanoğlu bulunur. Bu insanlara vermiş olduğumuz hediyeler devamlı için mühim ve hususi olmuştur. Sadece öyleki hediyeler vardır ki bu hediyelerin değeri paha biçilemez özelliktedir. Manevi değeri son aşama yüksek olan bu hediyeler hatırlanacak hediyeler içinde bulunur. Bu anlamda anne ve babalarımız, sevgilimiz, eşimiz ve evladımız, öğretmenimiz, doktorumuz hepimiz için manevi değeri oldukça yüksek olan bireylerdir. Onlara almış olduğumuz hediyeler de bu anlamda fazlaca mühim ve kıymetli olacaktır. Bu durum bizlerin armağan seçimini de etkileyecek detaylara haizdir. Bu bakımdan onlara armağan seçerken fazlaca daha detaylı seçimler yaparız. Sevecekleri ve bizleri hatırlayacakları bu hediyelerin tamamında bir anlam yüklü olacaktır.

Unutulmayacak Manevi Değeri Olan Hediyeler Kimlere Alınır?

Manevi olarak insanların birbirlerine kalpten sevgi bağları vardır. Bu mevzu duygusal anlamdaki bağları da ifade eder. Bu sebeple bu kişilere alınan hediyenin maddi değerinden fazlaca manevi değeri önemlidir. Sadece gene de bu armağanları seçerken kişiye hususi seçimler yaptığımız da bir gerçektir. Bu armağanları;

 • Annemize,
 • Babamıza,
 • Sevgilimize,
 • Eşimize,
 • Çocuğumuza,
 • Öğretmenimize,
 • Doktorumuza

bizlerden bir anı olarak kalmasını, baktıkça bizi hatırlamasını istediğimiz için alırız.

Armağan

Manevi değeri olabilecek armağan sıralaması

 • Hususi anıları ve hatıraları hatırlatan hediyeler: Mesela, bir fotoğraf çerçevesi yada bir yılbaşı kartı benzer biçimde hediyeler, insanların hususi anılarını ve hatıralarını hatırlatır ve onlar için mühim olan şeylerdir.
 • İlgi ve hobilerine uygun hediyeler: Mesela, birini kitap okumaya düşkün olduğunuzu biliyorsanız, onlar için bir kitap armağan etmek hatırlanacak manevi değere haiz olabilir.
 • Hususi etkinlik yada günler için biletler: Mesela, bir konser yada tiyatro oyunu için bilet almak, insanoğlu için hatırlanacak manevi değere haiz bir armağan olabilir.
 • Hususi mesajlar ve mektuplar: Hususi anlarınızı ve duygularınızı yazdığınız mektuplar yada kartlar, insanoğlu için hatırlanacak manevi değere haiz hediyeler olabilir.
 • Hususi armağan kutuları: Hususi anlarınızı ve duygularınızı yansıtan hususi armağan kutuları, insanoğlu için hatırlanacak manevi değere haiz hediyeler olabilir.
 • Hususi yapılmış hediyeler: Hususi yapılmış hediyeler, insanoğlu için hususi ve anlamlı olurlar, bu sebeple bunlar size hususi olarak yapılmıştır ve onlar için mühim olan şeyleri içerebilir.
 • Hususi armağan abonelikleri: Mesela, bir gazete yada mecmua aboneliği benzer biçimde hediyeler, insanoğlu için hatırlanacak manevi değere haiz olabilir.
 • Hususi hizmetler: Mesela, bir masaj yada spa hizmeti benzer biçimde hediyeler, insanoğlu için hatırlanacak manevi değere haiz olabilir.

​​​​​​Annemize Hususi Manevi Anlamı Olan Armağan

Annemiz bizim en kıymetli varlığımızdır. Ona sevgimizi vermek onu devamlı mutlu eder sadece onun hususi günlerinde onu anımsamak ve onu ne aşama yüksek bir halde sevdiğimizi göstermek için kesinlikle bir armağan almamız gerekir. Bu hediyenin unutulmaz olmasını istediğimizde ise ona güzel bir fotoğraf armağan edebiliriz. Bu fotoğraf içinde annemiz ve bizim olmamız, bu hediyenin unutulmaz bir armağan olması için kafi olacaktır.

Babamıza Hususi Manevi Değeri Yüksek Armağan

Babamız da tıpkı annemiz benzer biçimde hususi ve önemlidir. Babamıza alacağımız armağan de bu anlamda hususi olmalıdır. Onun zevk ve tercihlerine hususi olarak alacağımız bir armağan onu fazlaca mutlu etmek için kafi olur. Sadece bu hediyenin asla unutulmamasını istiyorsak ona görkemli güzellikte bir kol saati alabiliriz.

Sevgilimize Hususi Unutulmayacak Hediyeler ​

Yaşamımıza ilişki açısından giren birçok şahıs olmuştur. Sadece bu kişiler arasından kesinlikle unutamadığımız kişiler vardır. Bu yüzden günün birinde o kişiden ayrılma ihtimali olduğu unutulmamalıdır. Sevgilimize aldığımız armağan bu anlamda fazlaca önemlidir. Onun için manevi anlamda kıymetli olabilmesi için birlikteliğin benzerliğini özetleyen mevzuda bir kitap armağan edebiliriz. Bu armağan manen sevgiliye alınacak en anlamlı hediyelerden bir tanesi olacaktır.

Birini sevdiğinizi ifade etmek için bir mektup yazmak, onlar için anlamlı bir fotoğraf yada fotoğraf çerçevesi armağan etmek, onlar için hususi bir etkinlik yada gün için bir bilet almak benzer biçimde hediyeler hatırlanacak manevi değere haiz olabilir.

Eşe Alınabilecek Manevi Anlamı Olan Armağan Seçenekleri

Eşler içinde armağan seçimi hem fazlaca kolay hemde fazlaca zor olmuştur. Sadece bu armağan manevi anlamı olsun dediğiniz bir armağan olacaksa eşinizi geçmiş yıllara ya da gelecek yıllara götürmenizde yarar bulunuyor. İlk tanışmanız, ilk buluştuğunuz yer, ilk öpüşmeniz, sevilmiş olduğu şeyler ve daha birçok geçmiş yıl hatırasına nazaran armağan seçimi yapabilirsiniz. Sizin için hususi olan bir hatıranın fotoğrafı bile manevi anlamı olan bir armağan olabilir. Sonsuzluk temalı hediyelerin tamamını da eşinizle geleceğinizi düşündürdüğü için armağan olarak seçebilirsiniz.

Armağan

Çocuğumuza Bizi Unutmaması İçin Ne Armağan Alabiliriz

Yaşamın hızla akıp gitmesi bizleri geleceğe yönelik adım atmaya yönlendiriyor. evladımız da ayrıca hızla büyüyüp gelişiyor. Hayatımızdaki öteki bireylere olduğu benzer biçimde ona da manevi anlamı büyük olan unutulmaz armağan seçimleri yapmamız gerekiyor. Bu alanda evladımız için yapacağımız minik fakat anlamı büyük olan jestler bulunuyor.

 • Düğün videolarımız,
 • evladımız bebekken ölçülmüş el ve ayak izleri,
 • Çocuğumuzun ilk adım atma videoları,
 • Onun ilk armağanları

Onun için son aşama hususi hediyeler olacaktır. Bu seçimlerimiz ilerleyen yıllarda doğru tercihi yaptığımızı bizlerin de anlamasını elde edecektir.

Öğretmenimize Unutulmayacak Armağan Seçenekleri

​​​​İlkokul öğretmenlerimiz unutulmayanlarımız içinde bulunur. Onlar bizlerin hayatında seneler geçse bile var olacaktır. Bu yüzden onların da bizleri unutmamasını isteriz. Onlara alacağımız hediyenin manevi olarak anlamlı olması ehemmiyet taşır. Zevk ve tercihlerine hitap eden bir tablo ya da bir biblo onun için unutulmaz olabileceğimiz anlamına gelir. Hediyemizin altına el yazımızla yazacağımız küçük bir not onun için fazlaca kıymetli olacaktır.

Armağan aldığınızda veren kişiye ne yanıt verilir?

Armağan aldığınızda veren kişiye, armağan verme niyetine ve düşüncelerine saygı duyarak teşekkür etmek yaygın bir uygulamadır. Mesela, “Oldukca teşekkür ederim, bu armağan fazlaca anlamlı ve hususi” benzer biçimde bir cümle kullanarak veren kişiye teşekkür edebilirsiniz. Ek olarak, hediyeyi iyi mi kullanacağınızı yada iyi mi beğendiğinizi anlatarak veren kişiye duygularınızı ifade edebilirsiniz. Mesela, “Bu kitap fazlaca ilgimi çekti ve benim için fazlaca anlamlı. Teşekkür ederim” benzer biçimde bir cümle kullanabilirsiniz. Armağan veren kişinin armağan verme niyetine ve düşüncelerine saygı duyarak teşekkür etmek, ilişkinizi kuvvetlendirir ve onun yapmış olduğu güzel harekete kıymet verdiğinizi gösterir.

Doktorumuza Manevi Değeri Olan Armağan Seçeneği ​​

Yaşantımız devamlı dolu dolu ve sıhhatli geçmeyebilir. Bizlerin sağlığına katkı elde eden bir doktorumuzun var olması ve bizim hala hayatta olmamız doktorumuzun hepimiz için çaba sarf ettiğinin bir göstergesi olacaktır. Bu şekilde bir durum yaşadığımızda hepimiz de doktorumuz için unutulmaz olmak isteriz. Doktorumuza onun meslek kalitesine yönelik hususi bir biblo almamız ve teşekkür dileklerimizi sunmamız, armağan alanında doğru bir tercihi oluşturacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir