Bilgisayarınızın yanında olmasanız dahi kuracağınız güvenli bağlantı yardımıyla denetim sağlayabilirsiniz. Uzaktan masaüstü bağlantısı adından anlaşıldığı şeklinde uzaktaki bilgisayara bağlanmak için kullanılmaktadır. Uzaktaki bilgisayarınıza bağlantı sağlamak adına Windows işletim sistemlerinde yüklü halde gelmektedir. Başka bilgisayarı denetlemek için çeşitli programlar var fakat size hali hazırda gelendir. Teamviewer ergonomik olduğu şeklinde kullanımı da kolaydır.

Uzaktan Masaüstü Bağlantısı Ayarları
Denetim Masası, Sistem ve Güvenlik, Sistem, Uzak Bağlantı Ayarları, Uzak kısmına gelmiş olarak resimde görülen ayarları yaptıktan sonrasında bilgisayarınıza bağlantı kurabilirler. Erişim için artık bilgisayarınız uzaktan bağlantı için açılmış durumdadır.

Bağlantı Nasıl Kurulur
Başlat > Uzak masaüstü bağlantısı tıklayın menüde görünmüyorsa arama kısmına yazarak çıkartabilirsiniz. Başka bilgisayara bağlanacaksanız eğer o vakit bilgisayarın ip adresini yazınız. Kullanıcı adı kısmına ise girişte user bölümünde administrator yazar genel anlamda başka bir şey yazılmadıysa onu yazınız. Bağlan denildikten sonrasında bilgisayarın şifresi var ise şifresini girdikten sonrasında karşıdakinin bilgisayarın bağlanmış olacaksınız. Kendi bilgisayarınız şeklinde yönetimini yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir